Sub_Class with id 258 does not exist
Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія) Діяльність ОДА Прес-центр Архів новин 2001-2007
Луганська обласна державна адміністрація
| |


ГоловнаЛист адміністратору Веб-сервераКарта сайту

Гаряча лінія
Гаряча лінія
Довідник посадовців
Телефонний довідник
ОпитуванняОпитування

Сьогодні: четвер, 29 серпня 2024

Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія)Діяльність ОДАПрес-центр
Архів новин 2001-2007
29 липня 2005,15:09 Версія для друку

Понад 2000 обстежень цін і тарифів на товари і послуги проведено Держінспекцією з контролю за цінами в Луганській області з початку року.

Понад 2000 обстежень цін і тарифів на товари і послуги проведено Держінспекцією з контролю за цінами в Луганській області з початку поточного року з метою моніторингу стану регіонального споживчого ринку. За даними моніторингу цін на підприємствах торгівлі області залишались стабільними ціни на хліб, борошно, крупи, рослинну олію, молочну продукцію.
Мало місце зростання цін на цукор-пісок, м’ясо та окремі види ковбасних виробів. Станом на 20 липня п.р. в області середні роздрібні ціни на цукор-пісок на підприємствах торгівлі складають 4,54 грн/кг, на продовольчих ринках – 4,46 грн/кг. При цьому середні ціни по Україні на даний вид товару по підприємствах торгівлі складають 4,75 грн/кг, продовольчих ринках – 4,76 грн/кг. Для порівняння: середній рівень цін на цукор-пісок на підприємствах торгівлі та продовольчих ринках Донецької області відповідно складає 4,67 грн/кг та 4,64 грн/кг, Харківської - 4,81 грн/кг та 4,76 грн/кг.
Максимальний рівень роздрібних цін на цукор-пісок станом на 20 липня п.р. зафіксовано на рівні: торгівля 5,01 грн/кг, ринок 4,80 грн/кг.
Моніторингом цін на м’ясо на продовольчих ринках області фіксується тенденція щодо підвищення цін на яловичину, свинину, птицю. Зростання середніх рівнів цін за другу декаду липня п.р. зафіксовано від 1% (птиця) до 12,2% (яловичина).
Середній рівень цін на ковбаси варені І ґатунку на підприємствах торгівлі зафіксовано на рівні 9,80 грн/кг при середніх цінах по Україні - 11,96 грн., в Донецькій області - 11,70 грн., Харківській - 11,80 грн/кг. Протягом другої декади липня п.р. спостерігалось підвищення середнього рівня цін на ковбаси варені 1г на 4,5%, що пов’язано із скороченням обсягів виробництва дешевих найменувань та поступовим скороченням обсягів виробництва ковбас варених 1г підприємствами-виробниками.
Ціни на молоко в області достатньо високі, їх середній рівень на підприємствах торгівлі зафіксовано на рівні 2,38 грн/л при середніх цінах по Україні – 2,09 грн/л, в Донецькій області – 2,16 грн/л, Харківській – 2,10 грн/л.
В області на цукор-пісок, ковбаси варені першого ґатунку, молоко та інші соціальні продовольчі товари запроваджено державне регулювання цін шляхом затвердження граничних рівнів торговельних надбавок.

29 липня 2005,15:06 Версія для друку

Тарифи на комунальні послуги виросли у 19 містах Луганської області.

Тарифи на комунальні послуги збільшилися протягом першого півріччя 2005 року у 19 містах Луганської області. Таким чином, тарифи на квартирну плату збільшились у містах Сватове, Свердловськ, Попасна, Первомайськ, Сєверодонецьк, Лисичанськ, Кіровськ, Красдонодон. Тарифи за водопостачання та водовідведення збільшились в містах Красний Луч, Лисичанськ, Кіровськ, Сватове, Первомайськ, Сєверодонецьк, смт.Станично-Луганське. Тарифи за теплопостачання збільшились у містах Сєверодонецьк, Лисичанськ, Кіровськ, Сватове.
Розміри тарифів для населення встановлені з урахуванням росту цін, включених у структуру собівартості на виробництво послуг – у середньому на 20%, та застосуванням встановленого граничного рівня рентабельності від 5 до 10%, розрахованої в цілому по підприємству до загальної собівартості на послуги з водопостачання та водовідведення. Тарифи з квартирної плати розраховані без застосування рівня рентабельності.
При збільшенні фактичної собівартості житлово-комунальних підприємств по звіту за 2004р. в середньому у 2,5-3 рази, населенням відшкодовується близько 67% фактичної собівартості з водопостачання, 32% – з водовідведення, 85% – житлових послуг.Тобто, населенням не відшкодовується повна вартість житлово-комунальних послуг.
Перевірками встановлені факти перекладання некомпенсованої населенням вартості послуг на промислових споживачів та бюджетні організації і установи.
Дотаційне фінансування з місцевих бюджетів на регулювання компенсації вартості послуг тарифами для населення, бюджетами місцевих органів самоврядування на 2005р. не передбачено. Фактично дотації надаються протягом року при наявності можливостей місцевих бюджетів, але при цьому протягом І півріччя поточного року компенсовано близько 40%, за 2004р. - 60-70% до необхідної суми.

29 липня 2005,13:42 Версія для друку

Понад 100 тисяч дітей оздоровлено у липні на Луганщині.


Понад 100 тисяч школярів Луганської області мали змогу відпочити протягом липня. Проте, їх могло бути й більше, а їх відпочинок – більш якісним. Про проблеми в організації дитячого оздоровлення влітку йшлося сьогодні на засіданні координаційної ради з питань дитячого оздоровлення на чолі з заступником голови Луганської облдержадміністрації Анатолієм Путінцевим.
Як зазначив начальник управління з питань сім’ї та молоді облдержадміністрації Олександр Глоба, на початок липня з місцевих бюджетів на дитяче оздоровлення було виділено понад 3,5 млн. грн., з обласного бюджету – 2 млн. 5 тис. грн. Крім того, додатково ще тисяча дітей-пільговиків зможуть відпочити до кінця літа за рахунок виділених з держбюджету 846,75 тис. грн. Однак, за словами, Олександра Глоби, за бюджетні кошти може бути оздоровлено тільки 9% школярів. Тому додатково було залучено 23 млн. 195 тис. грн.
Разом з тим у липні в області різко зменшилася кількість дитячих таборів, в основному, за рахунок закриття пришкільних закладів. То ж, у минулому місяці всього на Луганщині працювало 261 оздоровчий табір замість 845-ти – у червні. З них тільки 44 – заміські здравниці, 127 – з денним перебуванням, три табори праці та відпочинку, 31 – профільних, 48 - комплексного типу та 8 санаторних таборів.
При цьому, база заміських таборів використовується досить неефективно: відпрацювавши червень, деякі з них простоюють до кінця літа, на території області залишається ще багато кинутих здравниць, що не зруйновані остаточно і поки підлягають відновленню. Цього ж року в області не було відбудовано жодного дитячого табору, відсутні й оздоровчі заклади цілорічного перебування, немає закладів для оздоровлення старших школярів.
В той же час навіть у працюючих таборах виявляються певні порушення щодо організації в них відпочинку дітей: їх керівництвом не розроблено чіткої системи управління, підпорядкування прцівників, не визначені відповідальні за безпеку життєдіяльності дітей. Серед таких закладів дитячі табори „Заря”, „Золотий колос” та „Молода гвардія”. Встановлено і порушення щодо харчування дітлахів. З 24 перевірених таборів у 22 було виявлено порушення прав споживачів: відсутність маркировки на продуктах харчування, прострочені чи приготовлені з порушенням норм приготування харчі. Більше 45% перевірених товарів було знято з реалізації, 22 відповідальні особи притягнуті до адміністративної відповідальності на них накладено штрафні санкції.
Разом з тим, учасники Координаційної ради відмітили значне покращення якості та змісту виховної роботи у дитячих таборах. Деякі з них можуть на республіканському рівні достойно представити авторські оздоровчі програми, такі як „Об’єднання дітей та дорослих” чи „Літня академія чудес та пригод”.

29 липня 2005,12:52 Версія для друку

Націонал-патріотичні сили Луганщині готові підтримувати нову обласну владу.

Про готовність надання конструктивної підтримки новій владі на Луганщині заявив сьогодні Володимир Шовкошитний - заступник голови УРП „Собор”, який перебуває в Луганській області зі вчорашнього дня. З ним та іншими представниками центрального та обласного керівництва „Собору” зустрівся сьогодні заступник голови Луганської облдержадміністрації Зиновій Гузар. Володимир Шовкошитний висказав надію, що з приходом до облдержадміністрації Зиновія Гузара на Луганщині отримає новий поштовх робота щодо зростання національної свідомості у мешканців регіону. „Все українське буде мати велику підтримку”, - вважає він.
Заступник губернатора Луганщини обговорив з керівниками УРП „Собор” особливості соціально-політичного становища в області та зауважив, що місцевий націонал-патріотично настроєний політикум досі не заявив про себе як про значущу політичну силу, не виявив жодної публічної реакції з приводу най гарячих подій. Що відбуваються в Луганській області останнім часом. „Складається таке враження, начебто патріотичні сили до того звикли боротися проти влади, що не помітили за цією боротьбою її кардинальної зміни, і продовжують боротися”, - заявив Зиновій Гузар. На це представники „Собору” запевнили його у своїй подальшій активності та у обов’язковій але виключно конструктивній підтримці.
Представники „Собору” також передали Зиновію Гузару два листи-звернення. В одному – прохання надати підтримку українській православній Церкві Київського Патріархату щодо виділення землі в Луганську під будівництво храму „Святого Миколаю”. „УПЦ Київського Патріархату не має жодного храму у всій Луганській області... І це церква, яка веде службу державною мовою, стоїть на державницьких позиціях, переймається проблемами народу України...”, - говориться у зверненні.
Друге звернення адресоване не тільки обласній владі, але й Президенту України, прем’єру, та голові парламенту. В ньому міститься прохання ініціювати перегляд законності приватизації у 1998 р. Ват „Луганськнафтопродукт”. „В 1998 році була створена схема розкрадання держмайна методом незаконної передачі 51% акцій стратегічних об’єктів в акціонерну холдингову компанію „Укрнафтопродукт” після чого вона отримала приоритетне право розпоряджатися майном ВАТ „Луганськнафтапродукт” та держмайном... Нас бентежить, що такі АХК доводять майно держави до критичного стану, коли стратегічні об’єкти...доводяться до знищення і продаються за безцінь фірмам, які не зацікавлені у відстоюванні інтересів нашої держави”, - йдеться у зверненні.
Заступник голови УРП"Собор" Володимир Шовкошитний та член координаційної Ради Спілки незалежних профспілок, директор Київського музею ім.В.Стуса Микола Чорний прибули в Луганську область 28 червня. Мета їх приїзду – пропаганда серед населення області національної ідеї, відродження українських звичаїв, утвердження української мови та культури, популяризація української літератури. Вчора вони провели низку зустрічей в Луганському і Рубіжанському міськвиконкомах та Слов’яносербській райдержадміністрації, ознайомились з роботою міських та районної організацій УРП "Собор" щодо розбудови партійної структури. В Перевальському районі вони відвідали село Олексіївка, де працює школа-гімназія ім. Б.Грінченка, заснована в позаминулому столітті самим Борисом Грінченком.

29 липня 2005,12:48 Версія для друку

Місто Ровеньки мають найнижчі показники заборгованості.

Найменші показники заборгованості по заробітній платі, енергоносіям, водопостачанню та пенсійним виплатам в області станом на 1 липня 2005 року мають Ровеньки. Під час співбесіди з губернатором перший заступник міського голови Ровеньок Микола Данилевський зазначив, що на сьогодні перед бюджетними організаціями взагалі не має боргу. Є заборгованість – 443 тис. грн. перед містом у ДП Ровеньківського комбінату хлібопродуктів та філіалу Луганськобленерго.
Олексій Данілов відмітив, керівництво міста повністю розуміє ситуацію й добре виконує свої обов’язки, але потрібно й надалі тримати ситуацію в руках. Також він додав, що потрібно пам’ятати про підготовку ЖГК до зимового періоду. Щоб цей процес пройшов гладко, необхідно врегулювати тарифну політику й провести роз’яснювальну кампанію у ЗМІ. До речі, як ми вже повідомляли, проведення такої роботи по всій області. Назви тих підприємств, організацій, імена злісних боржників, які протягом тривалого часу уникають сплати за комунальні послуги, будуть опубліковані найближчим часом на шпальтах газет та озвучені по телебаченню та радіо.

29 липня 2005,11:56 Версія для друку

Красний Луч займає перше місце в області по заборгованості перед населенням.

Красний Луч, Луганськ, Лисичанськ, Антрацит – четвірка міст Луганщини, де є найвищі показники заборгованості по заробітній платі, електроенергії, водопостачанню, пенсійним виплатам. Про це було повідомлено сьогодні головою Луганської облдержадміністрації Олексієм Даніловим під час співбесіди з міськими головам.
Окрема розмова відбулася з головою міста Красний Луч Сергієм Лук’яненко. Тут показники заборгованості по заробітній платі на 1.07.2005 р. сягнули величезної цифри - 26 млн. 431 тис. грн. На питання, що стало поштовхом до такого росту і що міська влада робить для вирішення питання. За словами Сергія Лук’яненка, сьогодні за всіма показниками Красний луч повернувся до позиції 2002 року. 63 підприємства з 89 мають заборгованість за тими чи іншими питаннями. До списку цих підприємств входять 28 державної форми власності, 19 – колективної, 12 – комунальної, 4 – приватної. Голова Красного Луча говорить про те, що прокурор міста не реагує на запити міської влади й взагалі з виконавчою владою Красного Луча не має належної співпраці. Оплата за енергоносії - тут також проблеми: борг по населенню – 1 млн. 171 тис. грн., по підприємствах – 5 млн. 256 грн. Пенсії: всього в місті проживає 46 тисяч пенсіонерів. Сума боргу до пенсійного фонду на 1.07 липня поточного року становить 18 млн. 426 тис. грн.. Місто сьогодні закриває по пенсійним виплатам лише 29% від всієї суми.
Олексій Данілов надав розпорядження голові Красного Луча в найкоротший час визначитися з заходами, які будуть направлені на зменшення цього боргу й надати свої пропозиції для цього.

29 липня 2005,11:49 Версія для друку

До 1 жовтня 2005 року питання заборгованості по містам та районам області повинно бути закритим. – Олексій Данілов.

Тема заборгованості по заробітній платі, електроенергії, водопостачанню й пенсійним виплатам в області набула свого резонансу. Для вирішення цих стратегічних для країни питань та з’ясування ситуації по кожному місту та району голова Луганської облдержадміністрації Олексій Данілов провів співбесіду з міськими головами. Під час розмови губернатор вимагав чіткої та повної відповіді на всі запитання. Головне, що цікавило Олексія Данілова, - яким чином можна вийти з цієї ситуації, в який строк можна погасити заборгованість перед людьми.
Красний Луч, Ровеньки, Стаханов, Свердловськ, Рубіжне, Сєвеєродонецьк - ці міста звітували перед Олексієм Даниловим. На прийом був запрошений й міський голова Луганська Євген Бурлаченко, але не зрозуміло з яких причин він не з’явився. За словами голови облдержадміністрації, цей випадок говорить лише про відповідне відношення самого Євгена Бурлаченка до луганчан. Тим паче, що питання заборгованості перед населенням в Луганську не в найкращому стані. По статистиці Луганськ займає друге місце по заборгованості в області .
До речі, кожному міському голові Олексій Данілов дав окремі доручення. Одне з них – до 1 жовтня 2005 року зробити все можливе для того, щоб уникнути заборгованості. „Це дуже серйозне питання, відкладати його на завтра просо не можливо, - зазначив губернатор. – Потрібно думати, що за цими цифрами є люди, які довіряють владі й чекають від неї змін на краще”.
Крім того, Олексій Данілов наголосив на тому, що всі невирішені питання потрібно зрушити з місця. Яким чином це буде відбуватися? Чи потрібно залучати до цієї справи прокуратуру та органи виконавчої влади? Чи то є інші методи? Це повинні вирішувати міські голови, але якщо їм потрібна допомога, - голова Луганської облдержадміністрації пообіцяв її надати.

28 липня 2005,17:32 Версія для друку

Для створення 832 нових робочих місць ДК „Луганськлегінвест” витрачено 70 млн. гривень.

Сьогодні відбулося позачергове засідання колегії облдержадміністрації на тему „Про підсумки реалізації в області державної політики зайнятості населення та створення нових робочих місць і завдання щодо вдосконалення цієї роботи”. Вів колегію заступник губернатора Зіновій Гузар, доповідали Валерій Альтерман – віце-президент ДК „Луганськлугінвест”, Наталія Татаренко - заступник директора Луганського обласного центра зайнятості, Елеонора Поліщук - заступник начальника Головного управління труда й соціального захисту населення.

Перед присутніми питання було поставлене жорстко: „Куди були витрачені державні кошти? Скільки в області створено нових робочих місць? Які були розглянуті найбільш приоритетні галузі для цього?”. На початку колегії Зіновій Гузар відмітив, що має намір розібратися з цим питанням та визначити, що було зроблено за ці роки компанією „Луганськлугінвест”. Він зазначив, що керівництво компанії не правильно розставляє пріоритети, бо перед початком будь-якої справи потрібно досконало вивчити ситуацію, а потім вже робити логічні висновки.

За словами віце-президента ДК „Луганськлугінвест” Валерія Альтермана, протягом двох років з держбюджету надійшло 70 млн. грн. Завдяки цим коштам було створено лише 832 нових робочих місць з розрахунку 74,5 тис. грн. на одне місце в легкій промисловості.


На цю статистику дав відповідь радник голови облдержадміністрації Віктор Івкін: „Якщо зробити математичні висновки, то виникає багато питань, одне з них – скільки ж коштує таке місце й чи взагалі області потрібні такі коштовні робочі місця? Друге питання, чи піде шахтар працювати на підприємство легкої промисловості? Чи буде він шити одяг? Мені здається, що людина, яка заробляла близько 800-900, а то й більше гривень, не буде влаштовуватися на фабрику, де середня заробітна плата становить 320 грн.” Також Віктор Івкін наголосив на тому, що Луганщині потрібні люди, які б працювали на піщаних кар’єрах. За його словами, обладнання для роботи одного з кар’єрів коштує близько 10 тис. грн. „Сьогодні, матеріал який добувають в таких місцях продають за кордон за безцінь, - підкреслив радник. - В свою чергу в інших державах цей піщаник оброблюють, а потім продають по 20 доларів за квадрат. Так про що ми кажемо? Коли будемо починати мислити логічно?”. Риторичне запитання, але воно потребує відповіді...

Дійсно, невже потрібно створювати робочі місця в легкій промисловості, коли Луганські області потрібні механізатори, зарплата яких більше 700 грн., комбайнери, які можуть отримувати під час жнив по 300 грн. на добу, коли стоїть питання розширення Алчевського металургійного комбінату, а це - створено 500 нових робочих місць. До речі, навіть начальник управління МВС України в Луганській області Олександр Бобилєв, який був присутній на колегії, заявив, що сьогодні управлінню для роботи потрібні кваліфіковані кадри. Більш того, останнім часом лише для офіцерського складу було створено 200 нових робочих місць й таких великих коштів, тим паче державних, не було залучено.

У своєму висновку Зіновій Гузар зазначив, що це не остання розмова. За його словами, потрібно вивчити обстановку в області й чітко з’ясувати, які робочі місця є найбільш пріоритетними для регіону. „Без логічного ставлення до цієї праці, ми, нажаль, маємо те, що маємо”, - підкреслив заступник губернатора. Також він наголосив на тому, що в цілях запобігання такого ганебного ставлення до державних коштів, потрібно переглянути кадрові питання.


28 липня 2005,16:14 Версія для друку

Студзагони молодих луганчан відправилися на трудовий семестр у Крим.

П’ять молодіжних трудових загонів відправилися вчора з Луганщини у Крим. 130 юнаків та дівчат з Луганська, Білокуракинського, Мілоського та Перевальського районів будуть працювати на полях села Виноградне, прибирати пляжі та доглядати зелені насадження у Ялті.

28 липня 2005,14:34 Версія для друку

В Луганській області звільнено двох голів райдержадміністрацій.

Розпорядженням Президента України Віктора Ющенка від 24 липня 2005 року звільнено з посади голову Новопсковської райдержадміністрації Миколу Івановича Вакуленка та голову Старобільської райдержадміністрації Юрія Едуардовича Полулященка. З 26 липня Микола Вакуленко і Юрій Полулященко припинили роботу на вказаних керівних посадах.


Сторінки:
8990919293949596979899100101102103

Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.loga.gov.ua є обов'язковим.
Технічна підтримка: Відділ інформаційно-комп'ютерного забезпечення апарату
Лист адміністратору Веб-сервера