22 червня 2006,16:53
|
 |
 |
У Луганську вшанували пам’ять загиблих у Великій Вітчизняній війні.
Вшанування пам’яті загиблих у Великій Вітчизняній війні відбулося 22 червня у Луганську. У День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації, в.о. голови Луганської облдержадміністрації Сергій Тихоновський, заступники голови облдержадміністрації Зіновій Гузар та Олег Тітамир взяли участь в урочистій церемонії та поклали квіти до Пілону Слави та Могили Невідомого солдата. У вшануванні скорботної дати також взяли участь ветерани Великої Вітчизняної війни, депутати облради та представники громадськості.
«Це трагічний день в нашій історії, тому що дуже багато людей заплатили життям в Великій Вітчизняній війні, віддали його за свободу, за те, щоб ми не були під гнітом фашистсько-німецьких загарбників, - зазначив Сергій Тихоновський. За його словами, тільки з України за різними підрахунками загинуло близько 10 мільйонів чоловік. „Сьогодні ми віддаємо дань пам’яті, пошани перш за все тим людям, які загинули, і звичайно це можливість ще раз поспілкуватися з нашими ветеранами, дізнатися про їх життя і проблеми, які їх хвилюють”, - відзначив Сергій Тихоновський. Він заявив, що соціальне забезпечення ветеранів є найприоритетним напрямком діяльності облдержадміністрації.
Цього ж дня заступник голови Луганської облдержадміністрації Олександр Меженський та голова облради Валерій Голенко відвідали обласний госпіталь ветеранів війни. Вони зустрілись з медичним персоналом, побували у терапевтичному відділенні госпіталю та вручили ветеранам війни, які зараз знаходяться на лікуванні, квіти й подарунки від облдержадміністрації та облради.
Зараз на Луганщині проживають більше 170 тис. ветеранів війни, в тому числі понад 16,5 тис. інвалідів війни, 14 тис. учасників бойових дій, 123 тис. учасників війни, 15,5 тис. сімей загиблих (померлих).
22 червня 2006,10:36
|
 |
 |
В містах та районах області: Кремінський район
Головою райдержадміністрації на годині контролю було заслухано звіт з виконання розпоряджень „Щодо забезпечення виконання Указу Президента України „Про першочергові заходи щодо створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями”. На сьогодні при голові Кремінської райдержадміністрації створено „Комітет доступності” за участю представників громадської організації інвалідів „Віра” та клубу матерів, які мають дітей-інвалідів „Оберіг”. На останньому засіданні вищезазначеного комітету порушувались проблемні питання та було заслухано доповідь відповідних служб про проведену роботу з благоустрою об’єктів громадського користування для вільного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями.
Зокрема, за 5 місяців 2006 року було введено в експлуатацію 6 об’єктів громадського призначення, в яких обладнано вільний доступ для інвалідів. За цей період видано 8 інвалідних візків, 23 технічних засоби реабілітації, 21 чол. надана матеріальна допомога на суму 1600 грн., отримали компенсації за санаторно-курортне лікування - 3 чол. на суму 606 грн., на бензин - 37 чол. на суму 2757 грн., на транспортне обслуговування - 8 чол. на суму 768 грн.
22 червня 2006,10:33
|
 |
 |
В містах та районах області: Свердловськ
20 червня відбулось засідання виконкому, на якому було розглянуто питання „Про стан та міри з поліпшення роботи зі зверненнями громадян у виконкомі, відділах, управліннях міськради та в їх підвідомчих установах”. Зазначено, що у 2006 році спостерігається тенденція зменшення звернень з питань соціального захисту, за 5 місяців поточного року їх надійшло на 2% менше, ніж у минулому році. Відділ листів та прийому громадян міської ради проводить реєстрацію заяв та підготовку документів на надання матеріальної допомоги. За 5 місяців 2006 року надійшло 137 таких заяв, сума наданої матеріальної допомоги становить понад 25 тис. грн. За 5 місяців поточного року відділом листів та прийому громадян видано 2,5 тис. довідок.
З метою поліпшення роботи зі зверненнями громадян у виконкомі Свердловської міської ради створена та працює громадська Приймальня Президента України. Прийом громадян ведеться щоденно, за 5 місяців поточного року звернулось 102 чоловіка з різних питань. Найбільш активно зі зверненнями громадян працюють управління праці та соціального захисту населення – 94 звернення, управління ЖКГ – 89, управління освіти – 40, управління охорони здоров’я – 21, трудовий архів – 508, архівний відділ – 313, комітет у справах сім’ї та молоді – 285, управління економіки та комунальної власності – 247 звернень. В управлінні праці та соціального захисту населення створена громадська приймальня, де відвідувачі можуть ознайомитися з законодавчою базою з питань соціального захисту населення.
22 червня 2006,10:12
|
 |
 |
На погашення заборгованості по пільгах і субсидіях з держбюджету отримано енергосубвенцію на суму 31,5 млн. грн.
Як повідомили в Головному фінансовому управлінні, за січень-травень 2006 року з Державного бюджету отримано енергосубвенцію на погашення заборгованості по пільгах і субсидіях населенню з оплати електроенергії, природного газу, тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот на суму 31 млн. 531,5 тис. грн. або 92,8% до затверджених лімітів (з урахуванням внесених змін).
Протоколи-погодження з погашення заборгованості за отримані енергоносії за січень-травень складені з усіма надавачами послуг, з якими можливо було скласти схеми, та які виявили бажання провести розрахунки.
Головні розпорядники коштів, Головне фінансове управління та місцеві фінансові органи постійно проводять роботу щодо розробки схем та складанню протоколів погодження.
Кредиторська заборгованість по енергосубвенції станом на 1 червня поточного року склала 7 млн. 794,5 тис. грн., в порівнянні з початком року збільшилась в 2,1 рази або на 4 млн. 70,4 тис. грн. Причини, що призвели до збільшення заборгованості:
- в травні були оформлені протоколи-погодження по теплу на загальну суму 1000 тис.грн,, водопостачанню - 598,8 тис.грн., які Держказначейством України були профінансовані тільки на початку червня;
- підприємствами-надавачами послуг не в повному обсязі проведені розрахунки по прогнозним нарахуванням травня, а також не було включено до розрахунків в повному обсязі фактичні нарахування по пільговій категорії – діти війни;
- залишається непогашеною поточна заборгованість по теплу, воді, електроенергії по підприємствах, по яких неможливо скласти схеми, замкнені на НАК „Нафтогаз України", для розрахунків з ними також необхідні грошові кошти
З боку Головного фінансового управління приймались всі можливі заходи щодо погашення в повному обсязі заборгованості по пільгах і субсидіях населенню з тепла та житлово-комунальних послуг.
Станом на 13 червня 2006 року з енергосубвенції вже оформлено протоколи-погодження (з урахуванням прогнозних нарахувань червня) на загальну суму 3 млн. 986,4 тис.грн., в тому числі по природному газу – 1 млн. 419,3 тис.грн, теплу - 772,8 тис.грн., електроенергії - 971,7 тис.грн., водопостачанню - 720,8 тис.грн., квартплаті - 101,8 тис.грн. Робота щодо оформлення протоколів в червні триває.
21 червня 2006,15:37
|
 |
 |
Лауреатами Премії Кабінету Міністрів України стали троє луганчан.
Як повідомили в управлінні у справах молоді та спорту облдержадміністрації, постановою Кабінету Міністрів України щороку присуджується премія „За особливі досягнення молоді у розбудові України». Цього року премії Кабінету Міністрів України удостоєні Михайло Калінін – заступник директора Луганського обласного молодіжного центру праці та Євген Суглобов – начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації та Кирил Жуков - начальник сектору інформаційно-програмного забезпечення відділу інформаційної роботи та митної статистики Луганської митниці.
22 червня вручати премію буде Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко. Всього в 2006 році стали лауреатами 60 молодих людей в таких номінаціях як: «За виробничі досягнення», «За наукові досягнення», «За творчі досягнення», «За спортивні досягнення», «За особисту мужність», «За внесення в розвиток молодіжного руху».
21 червня 2006,15:16
|
 |
 |
Олександр Меженський відвідав опікове відділення обласної клінічної лікарні.
Сьогодні заступник голови Луганської облдержадміністрації Олександр Меженський ознайомився з роботою опікового відділення обласної клінічної лікарні та з проблемними питаннями, які потребують вирішення на рівні облдержадміністрації.
Опікова служба Луганської області працює в напруженому режимі по наданню цілодобової невідкладної допомоги дорослим та дітям з опіковою травмою.
Опікове відділення Луганської обласної клінічної лікарні розташоване у хірургічному блоці лікарні, де розгорнуто 40 ліжок для дорослих та дітей.
Щороку спеціалізовану медичну допомогу отримують близько 600 хворих, майже третину складають діти. Відділення укомплектоване висококваліфікованими кадрами лікарів та середнього медичного персоналу.
За якістю лікування опікове відділення Луганської обласної лікарні знаходиться на рівні провідних опікових центрів України активно використовуються реконструктивно-відновлювальні операції, сучасні хірургічні технології, що дозволяє повертати до активного життя понад 70% хворих з опіками.
Зараз серед першочергових завдань по покращенню спеціалізованої допомоги даному контингенту хворих стоїть проблема приведення матеріально-технічної бази опікової служби до рівня сучасних лікувально-профілактичних центрів.
21 червня 2006,14:24
|
 |
 |
Найгірші показники розрахунків за спожиті енергоносії в м.Луганську.
Як повідомили в Головному фінансовому управлінні, станом на 1 червня 2006 року рівень оплати бюджетних установ за енергоносії, спожиті в січні-травні поточного року, за оперативними даними, склав: за природний газ - 92,4%, електроенергію – 98%, теплопостачання – 75%, водопостачання та водовідведення - 96,1%.
Незадовільний рівень оплати за спожиті енергоносії та, відповідно, зростання кредиторської заборгованості за цей період склалося по бюджетах міст обласного підпорядкування.
Так, найбільша, кредиторська заборгованість та найгірші показники розрахунків у м.Луганську. Сума кредиторської заборгованості по місту по енергоносіях та житлово-комунальних станом на 1 червня 2006 року, за оперативними даними, склала 11 млн. 10,5 тис. грн. (поточна заборгованість – 5 млн. 991,5 тис. грн.), або 42,3% від суми загальної заборгованості по області (26 млн. 16,6 тис.грн). В тому числі по теплопостачанню – 7 млн. 448,3 тис.грн. (поточна заборгованість – 7 млн. 448,3 тис. грн.), електроенергії – 1 млн. 794,1 (поточна - 203,6 тис.грн), водопостачанню - 575,8 тис.грн. (поточна - 241,3 тис.грн.). Це при тому, що показники доходної частини бюджету за січень-травень містом виконані на 103,7% до плану, затвердженого місцевим бюджетом з урахуванням внесених змін.
Залишається великою заборгованість по енергоносіях у містах:
Лисичанськ– 3 млн. 490,4 тис. грн.(поточна заборгованість – 2 млн. 933,4 тис.грн.) або 13,4% від загальної суми заборгованості по області, в тому числі по теплопостачанню – 3 млн. 354,6 тис.грн. (поточна заборгованість – 2 млн. 899,3 тис. грн.), при виконанні містом доходної частини на 80% до плану, затвердженого місцевим бюджетом з урахуванням внесених змін;
Стаханов – 2 млн. 276,7 тис. грн. або 8,8% від загальної заборгованості по області: теплопостачання – 1 млн. 648,1 тис.грн. (поточна заборгованість – 1 млн. 438,2 тис. грн.), водопостачання - 266,2 тис.грн. (поточна -17,6 тис.грн.), природний газ - 278,5 тис.грн (минулі роки). При цьому показники доходної частини бюджету за січень-травень містом виконані на 100,2%;
Брянка – 1 млн. 874,9 тис.грн. або 7,2% від загальної заборгованості по області: теплопостачання – 1 млн. 54,6 тис.грн. (поточна заборгованість - 20,4 тис. грн.), водопостачання - 382,7 тис.грн. (минулі роки), природний газ - 144,9 тис.грн (минулі роки), при виконанні містом доходної частини на 69,6% до плану;
Свердловськ – 1 млн. 825,7 тис.грн, або 7% від загальної заборгованості по області: теплопостачання – 1 млн. 510,9 тис.грн. (поточна заборгованість - 132,4 тис. грн.), електроенергія - 152,5 тис.грн. (минулі роки), природний газ - 37,5 тис.грн (поточна заборгованість) при виконанні містом доходної частини на 96% до плану;
Краснодон – 1 млн. 27,9 тис. грн., або 4% від загальної заборгованості по області: теплопостачання - 493,8 тис.грн. (поточна заборгованість), природний газ - 376,1 тис.грн (поточна заборгованість), водопостачання - 127,4 тис. грн. (поточна заборгованість), це при виконанні містом доходної частини на 106,4%;
Рубіжне – 2 млн. 936,4 тис.грн, або 11,3% від загальної заборгованості по області, в тому числі по теплопостачанню – 2 млн. 815,6 тис.грн. (заборгованість минулих років), електроенергії - 95,8 тис.грн. (минулі роки) при виконанні при виконанні містом доходної частини на 98,3% до плану, затвердженого місцевим бюджетом з урахуванням внесених змін.
Незважаючи на постійні звернення та вимоги Головного фінансового управління щодо забезпечення в повному обсязі оплати спожитих енергоносіїв, через відсутність реальних важелів впливу вказані вимоги міськими бюджетами не виконуються. Низький рівень проплат, існуюча заборгованість погрожує тотальними відключеннями електроенергії, що може призвести до відсутності тепла в домах.
21 червня 2006,14:24
|
 |
 |
В Луганську відкрився дитячий плавальний басейн.
Сьогодні в Луганську за участю заступника голови облдержадміністрації Олександра Меженського відбулося урочисте відкриття дитячого плавального басейну центру олімпійської підготовки «Олімп-спорт».
Будівництво басейну обійшлося в 150 тисяч гривень. Кошти були виділені з державного бюджету. Під час будівництва також відремонтовано тренажерний зал.
Дитячий басейн складається з двох плавальних доріжок завдовжки 20 метрів. За 2005 рік більше 1000 дітей навчилися плавати в басейні ЦОП «Олімп-спорт». З цього року тренери центру олімпійської підготовки зможуть навчати до двох тисяч дітей.
Луганський обласний центр олімпійської підготовки «Олімп-спорт» працює з 1997 року. Основною його спортивною базою є спортивний комплекс в місті Луганську, в якому розташовано 25 метровий плавальний басейн, ігровий зал, два зали для плавців, два зали для сучасного п’ятиборства, зал велоспорту. Друга база розташована в екологічно чистому районі Луганської області в м. Кремінній, де проходять учбово-тренувальні заняття спортсменів.
21 червня 2006,11:59
|
 |
 |
На територіях пріоритетного розвитку Луганської області продовжується реалізація 17 інвестиційних проектів.
Про стан справ на територіях пріоритетного розвитку зі спеціальним режимом інвестиційної діяльності в Луганській області розповів голова Комітету з питань територій пріоритетного розвитку в Луганській області Олександр Єфімов.
Згідно з програмою закриття і ліквідації збиткових та неперспективних шахт у Луганській області закрито 43 шахти і звільнено 28,5 тис. робітників. Тому з метою вирішення гострих проблем області за рахунок залучення внутрішнього та зовнішнього інвестиційного капіталу дуже важливим для шахтарських міст і селищ Луганщини стало прийняття в липні 1999 року Закону України „Про спеціальний режим інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку в Луганській області”. Згідно з цим Законом рішенням Луганської обласної ради було створено Комітет з питань територій пріоритетного розвитку в Луганській області як спеціальний уповноважений орган з управління спеціальним режимом інвестиційної діяльності.
Олександр Єфімов зазначив, що завдяки вищеназваному закону на цих територіях відбувались певні позитивні зрушення із створення нових робочих місць, залучення сучасних технологій, розширення бази оподаткування та збільшення бюджетних надходжень. За його словами, за період їх функціонування затверджено 36 інвестиційних проектів на загальну суму 104 млн. дол. США. Реалізація цих проектів дозволила створити 2964 нових і зберегти 9187 існуючих робочих місць. Загальний обсяг реалізації продукції та послуг підприємствами, що реалізують інвестиційні проекти, склав 1125,5 млн. грн. Сальдо надходжень до бюджетів і державних цільових фондів податків і зборів та отриманих податкових пільг складає 80,1 млн. грн.
Рівень безробіття в містах і районах територій пріоритетного розвитку, де реалізуються проекти, знизився: зокрема в місті Стаханові з 3,7% до 1,6%, місті Краснодоні з 2,1% до 1%, Кремінському районі з 8,3% до 3,8%.
„Впровадження спеціального режиму інвестиційної діяльності на цих територіях значно вплинуло на поширення міжнародних і міжрегіональних зв’язків Луганської області з країнами СНД і Євросоюзу”, - відмітив Олександр Єфімов. За його словами, найбільш показовим у цьому плані є співробітництво з Республікою Польща. Підписано угоду між Луганською облдержадміністрацією, обласною радою і Люблінським воєводством Республіки Польща про торгово-економічне та культурне співробітництво. Олександр Єфімов вважає, що це є важливим кроком у налагоджені довгострокового співробітництва між українськими та польськими органами влади, підприємцями на регіональному рівні. Луганська область прийнята у почесні члени Транскордонного Союзу „Єврорегіон Буг”.
Зараз в області реалізуються 17 проектів, якими передбачено створити 1870 нових і зберегти 725 існуючих робочих місць.
Втім Олександр Єфімов зауважив, що результати інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку могли бути більш вагомими, але з початку дії Закону України „Про спеціальний режим інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку в Луганській області” приймається ряд нормативних актів, перешкоджаючих його реалізації. А саме: законами України „Про державний бюджет України на 2005 рік” і „Про внесення змін до Закону України „Про державний бюджет на 2005 рік” було введено мораторій на розгляд та схвалення нових інвестиційних і інноваційних проектів на територіях із спеціальним режимом інвестиційної діяльності. Також були відмінені пільгові умови оподаткування і державні гарантії забезпечення інтересів суб’єктів підприємницької діяльності. Тому скористатися митними і податковими пільгами при реалізації проектів підприємства не мають можливості. Олександр Єфімов зазначив, що прийняття цих законів значно погіршило процес інвестиційної діяльності у депресивних регіонах області та ще більше загострило в них соціально-економічну ситуацію. На його думку, виправити положення можливо тільки шляхом відновлення функціонування спеціального режиму інвестиційної діяльності.
Враховуючи це, Комітетом в січні цього року були підготовлені і направлені від облдержадміністрації лист Прем’єр-міністру України, звернення до народних депутатів від Луганщини щодо сприяння у відновленні функціонування спецрежиму інвестиційної діяльності. Але одержані відповіді й ті заходи, які приймає сьогодні Уряд України, не вирішують проблему. Тому Комітет почав роботу по даному питанню з новим депутатським корпусом. Крім того, Комітетом продовжується робота з супроводження затверджених інвестиційних проектів, аналізу їх економічної діяльності, проводяться перевірки цільового використання устаткування, ввезеного на митну територію України в умовах дії спецрежиму, з виконання договорів (контрактів).
Продовжується робота з пошуку інвесторів. У першому кварталі цього року налагоджені контакти з корпорацією „Євроінвесткомпані”, за допомогою якої вдалось вийти на німецьку фірму „Отто Вольф” і провести переговори з інвестування проекту з виробництва ліфтів на Стаханівському машинобудівному заводі. Ведуться переговори з німецьким підприємством „Євроенерго ТЕК” про співробітництво з ВО „Донець” з виготовлення обладнання для виробництва штучного кремнію і створення підприємства з його виробництва на території Луганської області.
Ведеться робота з муніципалітетом міста Ері з встановлення дружніх відношень між містами Ері та Луганськом, співробітництва між локомотивним заводом „Дженерал Електрик” міста Ері та ВАТ „Холдінгова компанія „Луганськтепловоз”. В рамках співробітництва з Люблінською економічною місією підходить до завершення створення на території Луганської області філіалу Європейського будинку. Продовжується робота з консульствами, торговими аташе іноземних країни.
Тобто, Комітет в умовах дії мораторію не обмежує свою діяльність тільки на територіях приоритетного розвитку, а й активно займається роботою із залучення інвестицій в інші регіони області.
21 червня 2006,11:45
|
 |
 |
В містах та районах області: Луганськ
Луганський міський голова Сергій Кравченко взяв участь у засіданні тимчасової комісії з питань дотримання зобов’язань по платежах в міський бюджет. Він заявив, що заробітна плата в Луганську має виплачуватися без затримок. Зазначено, що за сумою заборгованостей по зарплаті Луганськ займає 27 місце серед міст та районів області. Загальна сума заборгованості на 1 червня становить 19,6 млн. грн. У порівнянні з минулим роком її вдалося скоротити з 23 млн. грн., проте проблема залишається невирішеною. Сума боргу по економічно активних підприємствах складає 7 млн. 573 тис. грн. Це 47 боржників та 38,7% від загальної суми. Головними неплатниками є промислові підприємства. Заборгованість підприємств-банкрутів складає 11 млн. 70 тис. грн. Головні неплатники в місті - ГП ПО „Луганський верстатобудівний завод” - 4 млн. 986 тис. грн., ЗАТ „Луганський завод колінчатих валів” - 1 млн. 483 тис. грн., ЗАТ „Луганськспецекскавація” - 1 млн. 503 тис. грн.
Сторінки:
Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
|