27 липня 2005,11:05
|
 |
 |
Більш ніж на чверть знизилася захворюваність на вірусні гепатити в області за минулий тиждень.
За даними Луганської облсанепідстанції на минулому тижні середній обласний показник захворюваності на вірусні гепатити у порівнянні з відповідним періодом 2004 року знизився на 25,7 %. Однак відзначається ріст захворюваності на вірусні гепатити у м. Стаханові.
Середній обласний показник захворюваності на гострі кишкові інфекції у порівнянні з відповідним періодом 2004 року збільшився на 8,8 %. Лікарі відзначають зростання таких хворих у Луганську, Алчевську, Краснодоні, Красному Лучі, Ровеньках, а також в Лутугінському, Міловському, Новопсковському, Перевальському, Сватівському а Слов’яносербському районах.
Головною причиною зростання кишкових інфекцій на Луганщині епідеміологи вважають питну воду, яка подається населенню мережами централізованого водопостачання.
27 липня 2005,11:04
|
 |
 |
На Луганщині зафіксовано 28 отруєнь людей грибами.
За даними Обласного центру здоров’я, в області складається тривожна ситуація щодо отруєння грибами. На початок поточного тижня ними отруїлися вже 28 чоловік. З них троє дітей. Померло четверо отруєних, в тому числі одна дитина. Найбільша кількість постраждалих виявилася у Стаханові, Лисичанську та Попаснянському районі. В Стаханові померли 2 людини: 49-річних чоловік та 4-річна дитина. В Попасній помер 20-річний парубок, в Лисичанську – 64-річний пенсіонер.
З цього приводу обласний Центр здоров’я вкотре попереджує та закликає мешканців усіх регіонів Луганської області не використовувати у їжу дикоростучих грибів.
27 липня 2005,10:05
|
 |
 |
Зловживання монопольним станом – найпоширеніше порушення конкурентного законодавства в Луганській області.
Зловживання підприємствами-монополістами своїм положенням залишається найбільш поширеним порушенням конкурентного законодавства в Луганській області.
За шість місяців Луганським обласним відділенням Антимонопольного комітету України виявлено і припинено 41 порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Загальний економічний ефект діяльності відділення склав більше 10,3 млн. гривень.
За інформацією Луганського обласного відділення Антимонопольного комітету України одними з самих злісних порушників є Бюро технічної інвентаризації міст і районів області, які наділені винятковим правом щодо реєстрації прав власності на нерухоме майно, представленням витягів з Реєстру прав власності на нерухоме майно і правом проведення технічної інвентаризації. Тільки цього року за порушення законодавства притягнуто до відповідальності Луганське ГКП БТІ і РБТІ Сватового.
Порушення антимонопольного законодавства встановлено також на ОКП «Компанія «Луганськвода і ВАТ «Луганськгаз». На першому виявлене неправомірне стягування із споживачів плати за друге опломбування водомірних вузлів. На другому - монопольно високі ціни на роботи, пов'язані з обслуговуванням і ремонтом газопровідних мереж житлових будинків, громадських будівель, підприємств побутового і комунального призначення.
На ринку надання ритуальних послуг порушення виявлені в діяльності Первомайського КПП, яке перешкоджало вступу на цей ринок інших підприємців.
Також зафіксовані порушення конкурентного законодавства на ринках надання послуг з перереєстрації права власності на іменні цінні папери, виробництва і реалізації мінеральної питної води, охоронних послуг, друкарських видань.
Відділення Антимонопольного комітету веде боротьбу з втручанням в конкурентні відносини органів влади, які своїми рішеннями перешкоджають здоровій конкуренції, встановлюють окремим учасникам ринку пільгові умови, заборони або обмеження. Така активність помічена на ринку надання послуг з перевезення пасажирів і багажу громадським транспортом у Брянці, Луганську, Кремінній, Перевальську та ряді інших міст.
Під постійним контролем відділення знаходяться і такі соціально значущі ринки як реалізація світлих нафтопродуктів, хлібобулочних виробів, круп, цукру, яєць, м'ясомолочної продукції. Вони є високо конкурентними, і їх учасники мають право самостійно визначати ціну на свої товари. Обласне відділення АМКУ регулярно проводить профілактичні роботи з метою не допустити змови власників по фіксації цін, розподілу територій діяльності, споживачів, джерел постачання тощо.
27 липня 2005,09:05
|
 |
 |
В містах та районах: Марківський район
Приріст обсягів виробництва промислової продукції за 6 місяців 2005р. становив 32,9%, тоді як за відповідний період минулого року – 4,9%. Перевищені обсяги аналогічного періоду по виробництву неочищеної олії в 3,5 рази, виробництву молочних продуктів – на 39%. По виробництву хліба та хлібобулочних виробів у поточному році знижено обсяги виробництва на 29,3%.
За січень-травень 2005р. промисловими підприємствами району реалізовано продукції (робіт, послуг) на суму 9 млн. 713,4 тис. грн. Із загальної суми реалізовано товарів широкого користування на суму 4 млн.894 тис. грн. Прибуток отримали 4 підприємства на суму 34 тис. грн. Сім підприємств отримали збитки на суму 109 тис. грн. За 6 місяців поточного року обсяг вироблених послуг склав 529,9 тис. грн. В цілому надано послуг в порівняних цінах на 6,1% більше, ніж за відповідний період минулого року.
Станом на 1 червня 2005р. дебіторська та кредиторська заборгованості становить відповідно 2149 тис. грн. та 14851 тис. грн. Протягом травня 2005р. дебіторська заборгованість зменшилась на 7,2%, кредиторська зросла на 6,7%.
У травні 2005р. середньомісячна номінальна заробітна плата, нарахована на одного штатного працівника (без урахування працівників малих підприємств та зайнятих у фізичних осіб суб’єктів підприємницької діяльності) становила 502,7 грн., що на 26% більше, ніж у грудні 2004р.
За січень-червень 2005р. у порівнянні з відповідним періодом минулого року вдвічі зросли обсяги виробництва кисломолочних продуктів, масла вершкового – на 11,1%, сирів жирних – на 5,9%. Обсяг виробництво здобних виробів залишився на рівні минулого року. Обсяг виробництва хлібобулочних виробів зменшився на 0,9%, пряників – на 12,5%, олії нерафінованої – на 30,8%, борошна пшеничного – на 79,8%.
27 липня 2005,09:00
|
 |
 |
В містах та районах: Перевальський район
З початку 2005р. вугледобувними підприємствами району піднято на-гора 173,2 тис. тонн вугілля, що на 20,6% менше аналогічного періоду 2004р. Планове завдання виконано на 57,8%. У липні шахтами району фактично видобуто 14,4 тис. тонн вугілля, що становить 40,4% до плану та 171,7% до аналогічного періоду минулого року. Так, ДВАТ шахта "Перевальська" ДХК "Луганськвугілля" видобуто 5,1 тис. тонн (165,4% до плану та у 2,6 рази більше аналогічного періоду минулого року). ДВАТ шахта ім.Артема ДХК "Луганськвугілля" видобуто 1,4 тис. тонн вугілля (14,6% до плану та 79,2% до аналогічного періоду минулого року). Причиною невиконання плану є підтоплення 4 західної лави пл. К6 у зв’язку із виходом зі строю насосів, неукомплектованість штату працівників. ВП шахта "Фащівська" ДП "Луганськвугілля" видобуто 2,7 тис. тонн вугілля (31,9% до плану та 297,9% до аналогічного періоду минулого року. Причиною невиконання плану є з здебільшого незадовільний стан шахтного транспорту. ДП шахта "Никанор – Нова" видобуто 4,4 тис. тонн вугілля (35,6% до плану та 122,4% до аналогічного періоду минулого року). Причина невиконання плану - відсутність планової очисної лінії (порушення термінів вводу 2 західної лави пл. К6в). СП шахта "Романівська" ДП "Луганськвуглебудреструктуризація" видобуто 0,8 тис. тонн вугілля (34,8% до плану та у 3,5 рази більше відповідного періоду минулого року). Причина невиконання плану – відсутність дозвільної документації на ведення гірничих робіт, порушення термінів вводу 2 біс західної лави пл. К5.
27 липня 2005,08:58
|
 |
 |
В містах та районах: Попаснянський район
Обсяги реалізації платних послуг населенню за І півріччя поточного року складають 62783,8 тис. грн. (110,4%), при цьому оплачено населенням 2265,2 тис. грн. (109,8%). Надходження до бюджету за 6 місяців 2005р. склали 18034,6 тис. грн., або 102,5% до плану. Недоїмка по зведеному бюджету склала 6553,3 тис. грн.. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року зниження склало 564,6 тис. грн. або 7,9%.
За 5 місяців поточного року в районі отримано позитивний фінансовий результат, прибутки складають 3,32 млн. грн. Власними коштами район забезпечується виплата пенсій на 50,3%. У І півріччі 2005р. призначено 1068 нових пенсій та проведено поточних перерахунків по 1579 пенсійним справам.
26 липня 2005,15:43
|
 |
 |
Ярмарка продукции, выпускаемой заключенными, будет презентована в Луганске в ближайшее время. - Зиновий Гузар.
«Ярмарка продукции, выпускаемой заключенными, будет проведена в Луганске в ближайшее время», - об этом заявил заместитель председателя облгосадминистрации Зиновий Гузар во время посещения Суходольской исправительной колонии №36. По его словам, это необходимо для того, чтобы руководство предприятий угольной промышленности, а также представители различных фирм могли увидеть, какую продукцию могут выпускать исправительные колонии области.
«Подобная рекламная кампания сможет помочь колониям наладить процесс продажи своих товаров и получать взамен средства, которые необходимы для приобретения продуктов питания», - отметил заместитель губернатора. Кроме того, Зиновий Гузар подчеркнул: «очень важен тот момент, что исправительные колонии не просят денег у государства просто так, их руководство самостоятельно прилагает усилия для того, чтобы выпускать продукцию хорошего качества, заниматься ее сбытом, осуществлять бартерные сделки».
Для того чтобы товарами заинтересовались предприятия региона, мало просто их показать. Необходимо пригласить руководителей шахт, заводов, фабрик и рассказать им о том, что совместными усилиями возможно наладить товарооборот. По инициативе облгосадминистрации этот вопрос в ближайшее время будет рассмотрен, после чего будут сделаны выводы. Кстати, уже сегодня, по словам генерал-майора Сергея Горенко, 36-я исполнительная колония сотрудничает с ОАО «Краснодонуголь». «Мы получаем заказ и полностью его отрабатываем, - подчеркнул начальник управления государственного департамента Украины по вопросам исполнения наказания в Луганской области. – Для нас важно это сотрудничество, так как перед всеми колониями остро стоит проблема создания новых рабочих мест и загруженности заключенных». Как выяснилось, часть заключенных не работает из-за отсутствия заказов от предприятий, это при том, что возможность выполнять объемные работы есть. Кроме того, отбывающие наказания, обязаны работать не только для своего обеспечения в колонии, но и для возмещения причиненного материального ущерба.
26 липня 2005,15:33
|
 |
 |
Луганська школа вищої спортивної майстерності готується до олімпійського циклу 2008 року.
Концепцією підготовки спортсменів Луганщини на олімпійський цикл 2008 року займатиметься луганська комунальна обласна школа вищої спортивної майстерності. Таке рішення прийняте сьогодні на засіданні колегії управління з питань фізичної культури та спорту, де розглядалися перспективи розвитку спорту вищих досягнень в області. З приводу цього планується переглянути доцільність розвитку в ШВСМ таких видів спорту, як настільний теніс, бо більшість спортсменів вже займаються в Алчевському спортклубі „Металург”. Водночас, розглядається можливість відкриття у 2006 році відділення спортивних ігор, що якісно вплине на розвиток таких видів спорту, як волейбол та гандбол.
Луганська комунальна обласна школа вищої спортивної майстерності являється структурним підрозділом управління з питань фізичної культури та спорту Луганської облдержадміністрації. В 11-ти відділеннях школи Підвищують спортивну майстерність 186 учнів. З ними працює 31 тренер, з яких вищу і першу категорію мають 29 чоловік, 17 тренерів – почесне звання “Заслужений тренер України”. Її вихованцями є відомі сучасні українські олімпійці Олександр Світличний, Олександр Береш, Руслан Мезенцев, Ірина Янович, Давид Солдадзе. За проведенням Держкомспортом України огляд-конкурсу з оцінки роботи фізкультурних організацій зі спортивної майстерності Луганська ШВСМ посіла 7 місце. Як зазначалося в ход колегії облспортуправління, протягом 2004 року по ШВСМ було збільшено фінансування на 47,6 тисяч грн. Разом з тим в роботі ШВСМ є суттєві недоліки. З шести спортсменів ШВСМ жоден не став медалістом минулорічної Афінської Олімпіади. В Луганській ШВСМ із 11 – ти видів спорту повноцінних відділень тільки 7. Дуже слабе відділення легкої атлетики. І водночас дуже розвинуте відділення сучасного п’ятиборства: із 26 учбових груп ШВСМ – цим видом займаються в 6 групах
Керівництвом ШВСМ зовсім не проводиться робота по притягненню спортсменів високого класу до своєї школи. Протягом минулого року на навчально-спортивну роботу було витрачено в середньому – 163,2 тисяч грн., це 16,5%( середній показник по Україні 40%) В середньому на утримання одного учня протягом 2004 року в ШВСМ витрачається 7,6 тисяч грн.. ( середній показник по Україні - 9,4 тис.грн..).Водночас згідно штатного розкладу ШВСМ на утримання адміністрації та обслуговуючого персоналу школи витрачається приблизно 21% коштів від загального шкільного фонду.
Сьогодні Луганська ШВСМ не має власної спортивної бази і в цьому напрямку нічого не робиться. На оренду спортивних споруд в ШВСМ затрачено 34,932 тисячі грн.
Проте, директору ШВСМ Володимиру Слотвинському було доручено сконцентрувати зусилля саме на підготовці спортсменів вищих розрядів, які могли б гідно представляти Україну і Луганщину на міжнародних змаганням. За постановою колегії управління з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації керівництву Школи вищої спортивної майстерності доручено забезпечити максимально якісну підготовку учнів ШВСМ до комплексних заходів 2005-2008 років. Цього року на них чекають юнацькі ігри України, у 2006 році – молодіжні ігри України, у 2007 році – всеукраїнські та у 2008 році – Олімпійські ігри.
26 липня 2005,15:32
|
 |
 |
Розглянуто стан реалізації Цільової комплексної програми „Фізичне виховання – здоров’я нації” у Антрациті та Марківському районі.
Реалізацію Цільової комплексної програми „Фізичне виховання – здоров’я нації” у Антрациті та Марківському районі розглянуто сьогодні на засіданні колегії управління з питань фізкультури і спорту Луганської облдержадміністрації. В роботі колегії взяв участь заступник голови облдержадміністрації Анатолій Путінцев. Керівникам, що опікуються у цих регіонах проблемами спорту, було взакано на рід недоліків у виконанні Цільової програми.
Так, за підсумками фізкультурно-оздоровчої роботи Марківський район займає 10 позицію серед 17 районів Луганщини. На сільських іграх спортсмени району зайняли лише 15 місце. У спорті вищих досягнень тільки спортсмени гирьового спорту здобули очки на українських змаганнях. Не виконається завдання щодо збереження та введення посад інструкторів фізкультури до сільських та селищних рад, на сьогодні їх немає зовсім. Продовжує існувати кадрові проблеми - 3-й рік поспіль вакансія на завідуючого відділом з питань ФК і спорту. Всю спортивно-масову та фізкультурно-оздоровчою роботу проводять 28 спеціалістів. Проте, в 2004-2005 навчальному році в усіх загальноосвітніх закладах району введено 3-й додатковий урок фізкультури з футболу. У цьому році проведено робота по впровадженню державних тестів школярів. З 2504 школярів тестування не проходили тільки 102 учня, які за станом здоров’я віднесені до спеціальної медичної групи. Учні 4-6 класів загальноосвітніх шкіл району змагалися з міні-футболу. У фіналі обласних змагань на призи “Шкіряний м’яч” команда цієї школи зайняла ІІ місце. В районі існує ДЮСШ, де мають можливість займатися спортом 308 учнів. На базі 3-х шкіл працюють філії ДЮСШ з футболу та волейболу. Влітку поточного року для 30 вихованців ДЮСШ організовано оздоровлення на базі ДОТ “Лісова Галявина” та ще 190 - будуть оздоровлені в 28 пришкільних та 2-х туристичних таборах.
В Антрациті головною проблемою є фізичний стан спортивної бази. Заплановані кошти на реконструкцію спортивних споруд міста так і не виділені, не має надії, що вони з’являться у ІІ півріччі. Основні спортивні споруди міста, а це спортивний комплекс ДЮСШ, Палац спорту, стадион “Авангард” застаріли та не поновлюються де кілько років, знаходяться в аварійному стані. Не працює плавальний басейн, не обладнано трибуни на стадіоні, повністю відсутні сидушки. В спорткомплексі ДЮСШ потребує заміну система опалення, ремонт даху, приведення до належного стану підлоги в ігровому залі, вирішення питання енергопостачання. Спортивна школа, яка у минулому займала передові позиції, зараз за підсумками обласного огляду-конкурсу посіла 15 місце серед 16 міських ДЮСШ. Втім, в Антрациті для проведення спортивно-масової та фізкультурно-оздоровчої роботи в місті є спортивний комплекс, Палац спорту, стадіон “Авангард”, 73 спортмйданчика, 28 спортивних залів. Встановлено універсальний спортивний майданчик із штучним покриттям в СШ № 2. Для проведення уроків фізкультури в загальноосвітніх закладах від федерації футболу сполучено 1100 футбольних м’ячів. Традиційно щорічно проводяться спортивні заходи серед школярів, студентів учбових закладів, такі як “Старти надій”, “Шкіряний м’яч”, змагання з прийому державних тестів, першості міста з легкої атлетики, настольного тенісу, баскетболу, волейболу, шахів. Спортсмени міста успішно виступають в обласних, українських змаганнях з вільної боротьби, спортивної гімнастики, боксу, шахам.
З 1 січня 2005 р. спортивний комплекс Антрацитівського авторемонтного заводу переданий на баланс міського відділу освіти та наданий у розпорядження ДЮСШ. До складу комплексу входять ігровий зал, зал гімнастики, зал боротьби, тренажерний зал, шаховий клуб "Біла тура". Міськвиконком з міського бюджету обіцяв виділити 50 тис. грн. на ремонт спортивних споруд та 100 тис. грн - на міні-котельну.
Фінансування на спортивно-масову роботу на 2005 рік складає 5 тис. грн. За півріччя витрачено 2 тис. грн.
26 липня 2005,13:51
|
 |
 |
В Луганской области действуют 15 исправительных колоний.
Луганская область занимает второе место после Донецкой по количеству колоний. Всего в нашем регионе действуют 15 исправительных колоний, из них - одна женского типа, одна – для несовершеннолетних преступников, одна - тубзона. В общей сложности в этих заведениях отбывает наказание более 16 тысяч человек. По словам начальника управления государственного департамента Украины по вопросам исполнения наказания в Луганской области Сергея Горенко, с каждым годом ситуация ухудшается, из-за чего колонии пополняются.
Проводя анализ наиболее повторяющихся преступлений, - одна третья часть от всех заключенных отбывают наказания за убийства. Практически все они из неблагополучных семей, 10 процентов – вообще не имеют родственников. «Наша задача – не просто содержать под стражей заключенных, мы должны помочь им получить специализацию, чтобы в последствии они могли устроиться на работу, - отметил генерал-майор. – В наши обязанности входит оказание психологической помощи, для этого в каждой колонии работают комнаты психологической разгрузки». Три раза в месяц каждый из заключенных проходит тестирование и получает консультации специалистов. В детской колонии работает общеобразовательная школа.
«Колонии находятся на балансе у государства, - отметил Сергей Горенко. – Благодаря финансированию, мы оплачиваем счета по электроэнергии, газу, потреблению воды, а также сюда входит заработная плата для обслуживающего персонала. Все остальное – закупка продуктов питания, текущий ремонт, подготовка помещений к зиме – на балансе колонии». Для обеспечения продуктами колонии самостоятельно закупают овощи -капусту, картофель, свеклу, морковь… Кроме того, в некоторых колониях действуют мельницы, которые обрабатывает зерно сразу для нескольких заведений подобного типа.
Сторінки:
Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
|