12 березня 2003,16:15
Оптимізувати профтехосвіту області допоможе Регіональна програма підготовки кваліфікованих робітників, прийнята на Луганщині.

Регіональну програму підготовки кваліфікованих робочих кадрів у системі профтехосвіти області на 2003-2005 роки затвердив голова облдержадміністрації Олександр Єфремов. У розпорядженні губернатора вказується, що підготовка кваліфікованих робітників та молодих спеціалістів буде вестися на підставі заздалегідь укладених угод з підприємствами-замовниками та потреб ринку праці області. Регіональна програма передбачає протягом найближчих трьох років створення у Луганській області низки професійно-технічних закладів нового типу – вищих професійних училищ, професійних ліцеїв тощо. З початку наступного року планується запровадити у підготовку робочих кадрів комплекс сучасних робочих технологій, створити нові виробничі майстерні, лабораторії та полігони у ПТУ. Також у кожному професійно-технічному навчальному закладі передбачається організувати підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації для безробітних на замовлення регіональних центрів зайнятості. До заходів реалізації регіональної програми належить також участь у розробці єдиних вимог до навчальних програм, за якими відбувається навчання тій чи іншій професії. Крім того, на базі Будинку художньої та технічної творчості вже наприкінці поточного року буде створено Центр з профорієнтаційної роботи. Систему профорієнтації молоді для здобуття робітничих професій заплановано вдосконалити в тому числі через мережу Internet.
Зараз у Луганській області функціонує 75 професійно-технічних навчальних закладів II та III рівнів акредитації, в яких навчається понад 37 тисяч учнів та слухачів. На базі 7 ПТУ діють навчальні комплекси з вузами. 58 ПТУ здійснюють навчання на госпрозрахунковій основі. Підготовка кваліфікованих робітників ведеться за 167 професіями. За даними Головного управління освіти та науки облдержадміністрації, у минулому році заклади профтехосвіти області підготували 18 тисяч 320 випускників, з яких більше 11 тисяч були працевлаштовані за отриманою професією.