27 березня 2003,15:06
Проблема забезпечення молодими кадрами промислового комплексу Луганщини стає дедалі актуальнішою. - Володимир Грищенко.

“Проблема підготовки молодих кваліфікованих кадрів освітніми закладами області для промислових підприємств стає дедалі актуальнішою”, - заявив заступник голови Луганської облдержадміністрації Володимир Грищенко на засіданні колегії Головного управління освіти та науки Луганської облдержадміністрації. “Ми всі відповідальні за економіку нашого регіону”, - зазначив він, звертаючись до керівників вузів 1-4 рівнів акредитації. За його словами, нарощування темпів промислового виробництва, налагодження роботи крупних підприємств регіону зіштовхнулося з проблемою дефіциту фахівців інженерних спеціальностей.
Аналізуючи підсумки роботи вузів Луганщини у минулому році, Володимир Грищенко зазначив, що необхідно нарощувати кількість спеціалістів з вищою освітою. За даними Головного управління освіти та науки облдержадміністрації, з кожним роком кількість студентів в області зростає. У 2002 році вона становила понад 370 чоловік на 100 тисяч населення. Зараз в області працює 48 вузів, в яких за останній час відкрилося понад 70 нових спеціальностей для навчання. Водночас кількість випускників-магістрів і бакалаврів зростає, а кількість молодших спеціалістів, які вкрай необхідні на виробництві, зменшується. За думкою Володимира Грищенко, зараз система освіти часто не встигає за новими вимогами сучасного сьогодення, тому він вважає, що в області необхідно створити ще один вуз на базі Луганського політехнічного коледжу, який би займався підготовкою кадрів для міського та комунального господарства.
У ході засідання колегії заступник губернатора доручив Олексію Омельченку – начальнику Головного управління освіти та науки облдержадміністрації, до кінця поточного навчального року вирішити питання з незаконною діяльністю на території Луганській області філіалів деяких вузів з інших регіонів України, що надають освітні послуги без ліцензії на цю діяльність у нашій області. “Ми повинні підтримувати наші місцеві вузи і зробити все, щоб перешкодити відтоку талановитої молоді за межі Луганщини”, - заявив Володимир Грищенко. Він зауважив, що керівники вузів повинні проводити більш агресивний маркетинг серед учнів загальноосвітніх шкіл, наполегливіше приваблювати до своїх закладів обдаровану молодь. За його словами, необхідно створити мотивацію для вступу дітей до вузів Луганщини.