План заходів по протидії корупції серед державних службовців на 2003 рік затвердив голова облдержадміністрації Олександр Єфремов. Розроблені облдержадміністрацією заходи спрямовані на попередження, виявлення та припинення корупційних діянь з боку осіб, уповноважених на виконання функцій держави. Передбачається тісна взаємодія органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, МВС, СБУ, обласної прокуратури та податкової адміністрації. Так, заплановано провести ряд перевірок у місцевих, районних та обласних структурах влади, які працюють у сфері підтримки підприємницької діяльності. Мета перевірок – усунення передумов для проявів корупції і службових зловживань, які стримують чи обмежують розвиток підприємницької діяльності в області. Планується перевірити також діяльність чиновників у сфері єдиної державної регуляторної політики, видачі ліцензій та реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності. Протягом року перевірятимуться владні структури на предмет зловживання державними посадовцями при узгодженні дозволів на підприємницьку діяльність, пов’язану з брухтом чорних та кольорових металів, а також з видобутком корисних копалень, зокрема, вугілля.
Планується запровадити роботу “телефону довіри” у державних органах влади для вдосконалення системи інформаційного зв’язку з населенням щодо випадків корупційних діянь посадовців. Водночас узгоджується механізм безкоштовного надання кадровим службам державних органів відомостей про наявність у кандидатів на посади держслужбовців судимостей чи адміністративних покарань, що суперечить вимогам Закону України “Про державну службу”. Органи виконавчої влади та місцевого самоврядування перевірятимуться, як виконуються рішення судів про звільнення з посади осіб, які визнані винними у вчиненні корупційних діянь та тимчасову заборону таким особам обіймати посади в державних органах.
Керівникам силових структур – МВС, СБУ, митниці тощо рекомендовано посилити роботу з викорінення проявів корупції з боку їх підлеглих, які причетні до боротьби з контрабандою. Обласний план заходів з протидії корупції передбачає проведення поглибленого аналізу роботи правоохоронних органів, що безпосередньо ведуть боротьбу з корупцією. Оцінювати їх діяльність планується за об’єктивними показниками, якими є судові рішення, а не за статистикою викритих дрібних правопорушень. Підвищується також відповідальність керівників таких підрозділів за додержання законності та правопорядку.
|