10 квітня 2003,15:11
Прискорити розробку регіональної системи моніторингу довкілля вважають за необхідне екологи Луганщини.

Прискорити розробку регіональної систему моніторингу довкілля вважають за необхідне екологи Луганської області. Як зазначили члени колегії Державного управління екології та природних ресурсів в Луганській області, розпорядження щодо розробки системи моніторингу було підписано губернатором, але практично усі установи, що проводять моніторинг довкілля досі не розробили свої програми моніторингу, саме на їх основі планується розробити і регіональну програму. Члени колегії визнали недостатньою роботу у галузі здійснення моніторингу довкілля та доручили усім суб’єктам, що проводять моніторинг, забезпечити виконання у необхідному обсязі завдань, визначених розпорядженням голови облдержадміністрації.
Колегія також доручила Луганській обласній санітарно-епідеміологічній станції поновити роботу маршрутних постів та проводити моніторинг впливу промислових підприємств на стан атмосферного повітря у Луганську. Луганському обласному центру з гідрометеорології доручено відновити діяльність 5 постів спостереження за забрудненням атмосферного повітря у містах Луганськ, Алчевськ, Рубіжне та Севєродонецьк. Як зазначили члені колегії, для проведення спостережень за станом атмосферного повітря, поверхневих вод, лісових насаджень не обладнана необхідна кількість постійних постів спостережень, без цього неможливе отримання повної і об’єктивної інформації про їх стан. Суб’єкти моніторингу не укомплектовані у необхідній кількості сучасною комп’ютерною технікою. Держуправлінням екоресурсів придбано комп’ютер-сервер, що дозволить зберігати бази даних, обробляти і забезпечувати спільний доступ користувачів до них. У поточному році планується підключення до комп’ютерної електронної мережі Інтернет контрольно–аналітичного підрозділу екоінспекції по Лисичанському регіону, що дозволить оперативно здійснювати обмін інформацією, планується також створення власної Web–сторінки на якій буде відображатися екологічна ситуація в регіоні.
У 2002 році Держуправлінням екоресурсів контролювалось 23 водних об’єкта, відібрано 165 проб стічних вод, 401 пробу поверхневих вод. Перевірено 25 підприємств щодо промвикидів у атмосферне повітря. Установами санепідслужби у минулому році виконано майже 25 тисяч лабораторних досліджень рівнів забруднення атмосферного повітря в населених пунктах області, 31 тисяча лабораторних досліджень якості питної води з джерел централізованого водопостачання.