29 квітня 2003,15:15
Регіональна програма запобігання дитячій бездоглядності покликана допомогти дітям, які опинилися у кризових умовах. - Раїса Родіна.

“Регіональна програма направлена на розв’язання проблем дитячої бездоглядності та створення належних умов для соціально-психологічної реабілітації неповнолітніх, які опинилися у кризових умовах”, - визначає начальник служби у справах неповнолітніх облдержадміністрації Раїса Родіна. В області кожний рік збільшується кількість “дітей вулиці”, які залишилися поза увагою своїх батьків. За даними служби у справах неповнолітніх, у минулому році під час проведення профілактичних операцій було затримано понад 6 тисяч неповнолітніх, з яких 2,3 тисячі бродяжили та жебракували. Раїса Родіна вважає, що поширенню дитячої бездоглядності сприяють перш за все недоліки виховання в родинах. Саме в неблагополучних родинах діти частіше за все зазнають фізичне насильство. Так, у 2002 році до адміністративної відповідальності суди притягнули 1623 дорослих за неналежне виконання батьківських обов’язків, у 434 випадках батьків позбавили батьківських прав. В тім, за думкою начальника служби у справах неповнолітніх, органами опіки та піклування не завжди своєчасно було вжито заходів щодо подальшого влаштування дітей, позбавлених батьківського піклування, та захисту їх житлових і майнових прав. Не відповідає вимогам сьогодення і організація дозвілля та відпочинку дітей.
Все це, за словами Раїси Родіної, викликало необхідність прийняття нової Регіональної програми, яка, перш за все направлена на поліпшення вже існуючих та пошук нових, більш ефективних форм соціальної підтримки дітей, які перебувають у складних життєвих умовах. “Основними завданнями нашої програми також є покращення роботи закладів соціального захисту дітей, виявлення неблагополучних сімей і захист прав дітей у таких сім’ях та зменшення кількості безпритульних дітей”, - зазначила Раїса Родіна. За її словами, фінансування Регіональної програми запобігання дитячій бездоглядності здійснюватиметься за рахунок бюджетних коштів, що передбачаються у бюджетах різних рівнів на профілактику розповсюдження негативних явищ у дитячому середовищі та соціально-правовий захист неповнолітніх. Передбачається також залучення коштів з інших джерел, в тому числі місцевих, всеукраїнських та міжнародних благодійних організацій.