20 червня 2003,15:30
Модернізувати систему освіти на Луганщині допоможе обласна програма “Вчитель”.

Сприяти модернізації освітньої системи області покликана регіональна програма “Вчитель”, яку затвердив своїм розпорядженням голова Луганської облдержадміністрації Олександр Єфремов. Програму розроблено на період до 2012 року з урахуванням поступового переходу загальноосвітніх навчальних закладів на 12-річний термін навчання, новий зміст і структуру. Обласна програма “Вчитель” спрямована на розв’язання проблем, пов’язаних з підготовкою, професійною діяльністю та післядипломною освітою педагогів.
За програмою, Головному управлінню освіти і науки облдержадміністрації доручено визначити потреби регіону в учительських та науково-педагогічних кадрах для всіх типів навчальних закладів від дитячих садків до педагогічних вузів на найближчі 10 років і забезпечити щорічне формування державного замовлення на підготовку необхідних для області педагогічних кадрів. До кінця поточного року спеціалісти управління розроблятимуть механізм неперервності педагогічної освіти, а у 2004-2005 роках вони мають створити і забезпечити дію банку даних в Інтернеті щодо потреби навчальних закладів області в педагогічних працівниках. Серед заходів обласної програми “Вчитель” удосконалення роботи мережі вузів, що готують педагогічних працівників та ліцеїв обласного підпорядкування інтернатного типу щодо підготовки сільської молоді до вступу у педагогічні вузи, а також забезпечення систематичного підвищення кваліфікації викладачів і педагогів.
З метою модернізації системи практичної підготовки вчителів в області планується впровадити сучасні форми безперервної педагогічної практики для студентів та фахову переддипломну практику за місцем майбутнього працевлаштування. За програмою “Вчитель” до 2006 року передбачається реформувати систему роботи шкільних бібліотек та оновити їх фонди, поповнивши сучасними інформаційними засобами. Планується також створення локальних бібліотечних комп’ютерних мереж, читальних залів і фонду навчальної літератури на магнітних носіях.
Протягом 2003-2012 років в області буде створено регіональний науково-методичний комплекс для забезпечення переходу шкіл на навчання українською мовою. Для підвищення мовної культури вчителів обласна програма “Вчитель” передбачає проведення для них систематичних лекторіїв, конкурсів, круглих столів, курсів української мови.
Для покращення соціально-економічного та фінансового забезпечення діяльності педагогів та вчителів в області планується ввести практику надання разової грошової допомоги випускникам педвузів, першим місцем роботи яких має стати сільська школа. Обласна програма “Вчитель” містить також заходи щодо виплати педагогам надбавок за вислугу років, встановлення розміру середнього посадового окладу та доплати за перевірку зошитів та класне керівництво, безоплатного користування житлом з опаленням та світлом для сільських вчителів. Розглядається також можливість поліпшення житлового забезпечення педагогічних працівників та кредитування спорудження ними житла.