Високе стояння ґрунтових вод та повна амортизація систем водозабезпечення та каналізації є причинами спалаху епідемії гепатиту А в Суходільську. За визначенням обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Луганскій облдержадміністрації, фактором передачі збудника вірусного гепатиту А стала питна вода, що подається населенню Суходільска нерегулярно та є інфікованою внаслідок поривів систем водопостачання і каналізації. Високе стояння ґрунтових вод в наслідок закриття шахт спричинило затоплення мереж водозабезпечення та каналізації шахтарського міста та їх деформації.
За даними Головного управління промислової політики облдержадміністрації, за урядовою Програмою закриття неперспективних шахт передбачалося ліквідувати у Луганській області 26 шахт. Постановою кабінету Міністрів України у 1997 році встановлено «Порядок ліквідації» цих підприємств, розпорядженням голови Луганської облдержадміністрації визначений план щодо виконання постанови уряду, заходи з соціального захисту робітників вугільної галузі та контролю за фінансуванням передачі соціальної сфери в комунальну власність. Водночас, із 1989 року до переліку 26 підприємств, що підлягають закриттю, Міністерство палива та енергетики постійно вносить нові шахти, і сьогодні їх 41 в Луганській області.
Збільшення кількості шахт, що ліквідуються, потребувало і на відповідне фінансування. Однак, на 1 травня поточного року загальний обсяг недофінансування за проектами закриття шахт у Луганській області склав 1 млрд. 670 млн. грн., тобто лише третину від проектного обсягу коштів на закриття шахт.
Витрати на пом’якшення соціально-економічних наслідків закриття шахт, серед яких ремонт житла і комунальних об’ектів, профанансовані на 1 травня в обсязі 471,5 млн. грн. замість 1 млрд. 364,5 млн., передбачених проектами закриття шахт. В тому числі комунальне та житлове господарство профінансовано на рівні 3-5%.
|