29 вересня 2003,15:08
Нова Регіональна програма з ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів дає змогу індивідуального підходу до кожної дитини. – Володимир Білоус.

“Нова Регіональна програма з ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів дає змогу індивідуально підходити до кожної дитини з обмеженими фізичними можливостями у процесі її лікування, виховання та навчання”, – вважає начальник Головного управляння правці та соціального захисту населення облдержадміністрації Володимир Білоус. За його словами, існуюча зараз система утримання дітей-інвалідів у спеціальних інтернатних установах забезпечує потреби лише 20% дітей-інвалідів, що мешкають в Луганській області. При цьому діти залишаються відірваними від рідної сім’ї, звичайного оточення, що посилює психологічний тиск на дитину і лише гальмує її адаптацію до реального життя. “Несвоєчасне і неповне фінансування часто призводить існуючі інтернатні установи до їх неспроможності якісно виконувати свої завдання та диктує необхідність впровадити більш прогресивну систему соціальної реабілітації дітей-інвалідів, яка б відповідала сучасним вимогам”, - вважає Володимир Білоус. За його думкою, практичний досвід показав, що рання соцреабілітація, починаючи з профілактичної роботи у пологових будинках та обласному центрі планування сім’ї і до працевлаштування молодих інвалідів, є активним і досить ефективним механізмом, який допомагає відновити фізичний, психологічний і соціальний статус дитини водночас із значною економією коштів.
На даний час в Луганській області зареєстровано 6050 дітей-інвалідів до 16 років. З них 5352 знаходяться у лікувально-профілактичних закладах, 456 – у школах-інтернатах, 325 – в інтернатних установах соцзахисту, 132 – в обласних будинках дитини №1 і 2. В структурі дитячої інвалідності перше місце займають розлади психіки та поведінки, питома вага яких складає 21,4%, 20,9% – це уроджені аномалії та хромосомні порушення, 19,7% - це хвороби нервової системи.
За словами Володимира Білоуса, комплексне впровадження в області системи ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів сприятиме усуненню та більш повній компенсації обмежень життєдіяльності дітей. “Це допоможе відновити повноцінний соціальний статус дітей з обмеженими фізичними можливостями і в кінцевому результаті сприятиме зменшенню соціальної напруженості в нашому суспільстві”, - вважає Володимир Білоус.