Недостатньою визнав голова Луганської облдержадміністрації Олександр Єфремов роботу управлінь облдержадміністрації та виконавчих органів 20 міст та районів області щодо погашення заборгованості із зарплати перед робітниками підприємств та організацій регіону. У зв’язку з цим посилюється відповідальність керівників підприємств-боржників за несплату робітникам заробітної плати.
У своєму розпорядженні “Про стан справ та заходи щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати в області” губернатор доручив керівникам міст та районів області забезпечити виконання вимог постанови кабінету Міністрів України “Про підвищення посадових окладів та ставок для працівників окремих галузей бюджетної сфери”. Головні управління економіки, промислової політики, сільського господарства і продовольства та інші галузеві управління облдержадміністрації Олександр Єфремов зобов’язав у місячний термін проаналізувати стан з виплатою зарплати на державних підприємствах та підприємствах, де державна частка майна становить 50% і більше. За результатами аналізу виконання керівниками цих підприємств умов контрактів щодо ліквідації боргів із зарплати у листопаді будуть внесені пропозиції про доцільність подальшого перебування керівників на займаних посадах. Федерації профспілок області також доручено внести пропозиції профспілковим організаціям підприємств, щоб ті ініціювали звіти керівників перед трудовими колективами про хід виконання колективних договорів стосовно оплати праці. Ініціювати притягнення до відповідальності керівників підприємств-боржників з оплати праці запропоновано також територіальній Держінспекції праці Луганської області. Головному управлінню промислової політики облдержадміністрації губернатор доручив ініціювати перед Міністерством палива та енергетики України питання щодо визначення шляхів погашення заборгованості із заробітної плати працівникам вугільних державних підприємств, крім вуглевидобувних, вуглепереробних та вуглебудівних.
Як зазначено у розпорядженні губернатора, заборгованість з оплати праці по області на 1 серпня становила 347,2 млн. грн. і збільшилася з початку року на 8,2%. Зростання боргів відбулося в сільському господарстві, будівництві, на підприємствах транспорту та зв’язку. Найбільш складне становище з розрахунками спостерігається на державних підприємствах, частка яких у структурі заборгованості області становить 62,1%. Заборгованість перед робітниками тут становить 215,6 млн. грн. З них 174,1 млн. грн. – це борги підприємств системи Міністерства палива та енергетики України.
За даними Головного управління економіки облдержадміністрації, за 1 півріччя фонд оплати праці в Луганській області зріс на 19,1%. Реальна заробітна плата жителів області збільшилася на 16,3%. У липні рівень зарплати складав 497,55 грн. Співвідношення темпів збільшення зарплати та споживчих цін до прожиткового мінімуму для працездатної особи становило 136,3%.
|