Реорганізація Луганської академії внутрішніх справ МВС імені 10-річчя незалежності України в інститут внутрішніх справ створить значні труднощі для його поступального розвитку та потягне за собою цілу низку негативних наслідків, вважають депутати Луганської облради. Вчора під час сесії обласної ради депутати прийняли Звернення до Президента України, Прем’єр-міністра, Міністра внутрішніх справ та Міністра освіти і науки України з проханням допомогти в становленні справедливості щодо створеного в найскладніших соціально-економічних умовах зусиллями цілого регіону центру юридичної освіти й правової просвіти населення на Сході України.
“Міністерство внутрішніх справ України ініціює питання про реорганізацію Луганської академії внутрішніх справ МВС імені 10-річчя незалежності України в інститут, тобто фактично зниження статусу єдиного в Луганській області державного вищого навчального закладу, створеного за роки незалежності України, колектив якого, з урахуванням його досягнень і соціальної значущості, став єдиним в державі удостоєним почесного імені 10-річчя незалежності України, - говориться у зверненні депутатів Луганської облради. - За пониженням статусу ЛАВС проглядається можливе в подальшому позбавлення права функціонування вищого навчального закладу як самостійного, що створить значні труднощі для його поступального розвитку”.
Академія створювалась за ініціативою Луганської обласної державної адміністрації та обласної ради для вирішення проблеми дефіциту кадрів з вищою юридичною освітою в підрозділах органів внутрішніх справ східноукраїнського регіону. За згодою федерації профспілок і шахтарських колективів будівництво об’єктів навчального закладу і навчально-тренувального центру, за дорученням Кабінету Міністрів України, було включено до зведеного кошторису будівництва шахт, які відкривалися, і здійснювалося силами будівельних організацій вугільних державних холдингових кампаній області. МВС практично не вкладало з моменту створення навчального закладу кошти в зміцнення матеріальної бази та технічне його оснащення. Уся підтримка життєдіяльності закладу вирішується регіоном. Від часу заснування академії з нульового циклу побудовано навчально-лабораторних, житлових і побутових комплексів загальною площею понад 45 тис. кв. метрів, на яких розміщуються: три гуртожитки на 1650 місць, їдальня, 9 лекційних залів, 87 аудиторних приміщень, загальна та спеціальна бібліотеки з фондом навчальної і наукової літератури понад 237 тис. примірників, 14 спеціалізованих кабінетів, 5 лабораторій, 7 спортивних і актових залів, криміналістичний полігон; медична частина. Споруджено позаміський навчально-тренувальний центр, розташований на площі 12 га, обладнаний спальними й адміністративними корпусами з навчальними аудиторіями, їдальнею та клубом, спортивним містечком, басейном і тиром. У вересні цього року введено в експлуатацію триповерховий будинок науково-інформаційного центру з двома читальними залами на 400 місць, обладнаного засобами обчислювальної техніки та комп’ютерних мереж, четвертий навчально-лабораторний корпус і фізкультурно-оздоровчий комплекс з універсальним спортивним залом і вбудованим 25-метровим басейном загальною площею 12 тис. кв. метрів.
Сьогодні академія стала сучасним регіональним освітнім комплексом, який уключає в себе довузівську підготовку на базі правового комунального ліцею, магістратуру, ад’юнктуру, систему підвищення кваліфікації та післядипломної освіти, навчально-консультаційні пункти у містах Лисичанськ та Миколаєв. ВНЗ здійснює підготовку висококваліфікованих спеціалістів для системи МВС за спеціальностями “Правознавство” і “Правоохоронна діяльність” за IV освітньо-кваліфікаційним рівнем (“спеціаліст” і “магістр”) та наукових кадрів у межах ад’юнктури за 9 напрямками.
|