“Інваліди війни, починаючи з поточного року мають право на грошову компенсацію замість санаторної путівки”, – заявив начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації Володимир Білоус. Він відзначив, що з 1 січня 2004 року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до статті 13 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. Відповідно до внесених змін, інваліди війни за власним бажанням замість путівки до санаторію, профілакторію або будинку відпочинку можуть один раз на два роки одержувати грошову компенсацію. Ця грошова компенсація надається незалежно від наявності медичного висновку про необхідність санаторно-курортного лікування або медичних показань.
«Враховуючи, що сьогодні наймолодшим з ветеранів війни понад 77 років, медичне обслуговування та оздоровлення є одними з найважливіших у підтримці стану їхнього здоров’я”, - вважає Володимир Білоус. За його словами, оздоровлення ветеранів війни в санаторіях системи Міністерства праці України сьогодні є одним із напрямів роботи Головного управління праці та соціального захисту населення. Ці санаторні установи оснащено сучасним лікувально-діагностичним та фізіотерапевтичним обладнанням, створено належні комунально-побутові умови, чотирьохразове дієтичне харчування, організовано дозвілля. Протягом 2003 року поліпшити своє здоров’я в цих санаторіях змогли 2255 інвалідів та ветеранів війни з Луганської області. При цьому путівки в санаторії ветеранам та інвалідам надаються безкоштовно. “Щодо фінансового забезпечення потреб на оздоровлення інвалідів, то видатки на реалізацію цих заходів за останні роки не тільки зростають, але й стовідсотково фінансуються в передбачених бюджетом обсягах”, - відзначив Володимир Білоус.
Крім того, щорічно понад 4 тисяч ветеранів війни безкоштовно проходять курс лікування в Луганському обласному шпиталі ветеранів і інвалідів війни. З метою соціального захисту ветеранів по області створено мережу “ветеранських аптек”. Перші з них почали з’являтися в 1999 році з ініціативи Ради Луганської обласної організації ветеранів України. На даний час в області вже функціонує 329 аптек системи виробничого об’єднання “Фармація”, де ветеранам війни відпускаються ліки за оптовими цінами, або зі знижкою до 20 відсотків їх роздрібної ціни. Щоб поліпшити рівень медичного обслуговування ветеранів, в містах та районах області при територіальних центрах соціального обслуговування одиноких непрацездатних пенсіонерів та інвалідів діє мережа стаціонарних відділень та відділень медико-соціальної реабілітації. В цих відділеннях ветерани можуть отримати необхідну медичну допомогу амбулаторно чи пройти стаціонарний курс лікування або реабілітації безпосередньо за місцем проживання.
|