“Нам необхідно переглянути підходи щодо боротьби з організованою злочинністю та корупцією в області, весь інструментарій та цілеспрямовано використовувати всі соціально-економічні, організаційно-правові, специфічні оперативні й слідчі методи”, – заявив голова Луганської облдержадміністрації Олександр Єфремов сьогодні на розширеному засіданні Координаційного комітету по боротьби з корупцією та організованою злочинністю . На розширеному засіданні обговорювався хід виконання Указу Президента України “Про систему заходів з усунення причин на умов, які сприяють злочинним проявам та корупції” а також виконання доручень Президента, які він дав на Всеукраїнській нараді 29 січня поточного року.
В ході засідання Координаційної ради Олександр Єфремов зазначив, що Президент України визначив два приоритетні напрямки боротьби з корупцією та організованою злочинністю. Це забезпечення захисту прав та свобод громадян від злочинних посягань, особливо щодо підприємницької діяльності, та усунення соціально-економічних причин і умов для існування злочинності та корупції. Олександр Єфремов поставив також завдання створити реальні умови для реалізації принципу невідворотності покарання за вчинений злочин зі всіма наслідками, що витікають, для злочинця”.
“Організовану злочинність та корупцію можні ліквідувати позбавивши її економічної бази”, - заявив голова облдержадміністрації. Він зазначив, що найбільш криміналізованими та корумпованими на Луганщині залишаються сфера обігу металу й алкогольної продукції, ринкова торгівля, вугільна галузь, особливо у сфері незаконного вуглевидобутку й переробки відходів, контрабанда через кордон з Росією. За словами Олександра Єфремова, предметом торгівлі і основним джерелом чиновницької корупції часто стають питання, пов’язані з державною реєстрацією, ліцензуванням, наданням податкових та інших пільг та видачею дозволів. За оцінками Світового банку, область посідає 23 місце в Україні з втрат, що їх несуть підприємці у зв’язку з великою кількістю перевірок правоохоронними та контролюючими органами”, - зазначив губернатор Луганщини. На його думку, реальна оперативна обстановка в області потребує координації спільних дій контрольно-розпорядчих, правоохоронних, судових органів та органів виконавчої влади і місцевого самоврядування. Серед недоліків у боротьбі з організованою злочинністю та корупцією Олександр Єфремов також назвав інертність і використання застарілих методів , способів протидії злочинам, недостатню мобільність у створенні нових і модернізації старих структурних протизлочинних підрозділів та недостатній рівень професіоналізму кадрів органів внутрішніх справ, служби безпеки, прокуратури, юстиції та судів. На думку губернатора, правоохоронцям області слід активніше використовувати сучасні методи та передовий досвід у веденні оперативно-розшукової та перевірочної роботи. Необхідно також значно підвищити рівень організаційної роботи, виконавчої дисципліни та відповідальності. “У нас дуже багато різних планів та заходів. Якщо б виконувалися по суті та в установлений термін хоча б головні з них, результати були б набагато кращі”, - зазначив губернатор.
Учасники розширеного засідання Координаційної ради по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю проаналізували вже впроваджені заходи запобігання та злочинам, а також визначили заходи з ліквідації недоліків в роботі у цьому напрямку.
|