28 квітня 2004,14:55
На 73 млн. грн. поповнився зведений бюджет України в результаті роботи групи фахівців ДПА України у Луганській області.

73 млн. грн. надійшло до зведеного бюджету України в результаті роботи групи фахівців Державної податкової адміністрації України у Луганській області. В тому числі до державного бюджету надійшло близько 40 мільйонів грн. Про це заявив перший заступник керівника бригади фахівців ДПА України, перший заступник директора Департаменту податкового аудиту та валютного контролю Державної податкової адміністрації України Віталій Павлович Хилюк під час прес-конференції. Він підбив підсумки
З 13 по 27 квітня поточного року групою фахівців ДПА України надана практична допомога органам податкової служби Луганської області щодо виявлення додаткових резервів в роботі по забезпеченню своєчасності та повноти надходжень податків, викриття та руйнування схем ухилення від сплати податків та організації боротьби з тіньовою економікою і підвищення, внаслідок зазначених заходів, ефективності діяльності органів податкової служби Луганської області.
За останні два тижні було проведено перевірки 1976 суб'єктів підприємницької діяльності, виявлено 1750 порушень податкового законодавства. За результатами перевірок до бюджету донараховано 14,4 млн. гривень. Зменшено необґрунтовано задекларованих збитків на суму 24,9 млн. грн. Із складу збиткових виведено 16 суб’єктів підприємницької діяльності. Попереджено 51 факт незаконного відшкодування ПДВ на суму 10,4 млн. гривень.
За результатами проведених в ході надання практичної допомоги перевірок порушено 80 кримінальних справ, за якими відшкодовано понад 5 млн. грн. збитків. Виявлено і припинено діяльність 30 фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності і 3 конвертаційних центри, на рахунках яких заблоковано 200 тис. грн. У ході проведених заходів з незаконного обігу вилучено товарно–матеріальних цінностей на суму 2,2 млн. грн., в тому числі на 30 тис. грн. – спирту, на 0,4 млн. грн. - лікеро-горілчаних виробів і на 90 тис. грн. – тютюнових виробів. Викрито та припинено діяльність 11 підпільних цехів, з них 7 - по виробництву фальсифікованих лікеро-горілчаних виробів.
В результаті надання практичної допомоги податковий борг скорочено на 17,4 млн. грн. та кількість боржників зменшено на 554 підприємства.
Внаслідок надання практичної допомоги значно розширилася база оподатковування за рахунок донарахувань за результатами проведених перевірок і залучення до сплати податків значної кількості платників. Додатково до реєстрації залучено 530 фізичних осіб.