Прогнозні показники програми соціально-економічного розвитку галузей промисловості області на 2005 рік схвалено сьогодні колегією управління промисловості Головного управління промислової політики Луганської облдержадміністрації. Обсяг реалізації промислової продукції у наступному році планується наростити не менше ніж на 7,5% порівняно з поточним роком і довести до 14 млрд. 676 млн. грн. У 2004 році очікується реалізувати промислової продукції на суму більше 13,6 млрд. грн. Найбільше зростання у 2005 році очікується у машинобудуванні – на 10%. Більш ніж на 8% збільшаться обсяги реалізованої продукції у хімічній та нафтохімічній галузі, на 7,5% - у легкій промисловості. Заплановано зростання обсягів на підприємствах по виробництву інших неметалевих мінеральних виробів, у металургії та в целюлозно-паперовій промисловості. Фінансовий результат від звичайної діяльності до оподаткування на промислових підприємствах області в наступному році в прогнозується у сумі майже 211 млн. грн., що на 18% перевищує очікувані показники цього року. Передбачається одержати не менше 348,5 млн. грн. прибутків. Збитки мають скласти не більше 138 млн. грн. При цьому фонд оплати праці зросте до 952,3 млн. грн., а середньомісячна зарплата по промислових підприємствах області підвищиться до 626 грн. Найбільший зріст тут заплановано на металургійних та целюлозно-промислових підприємствах – до 800-880 грн. та у виробництві коксу і нафтопродуктів – до 1234 грн. на місяць. Передбачено також зростання чисельності робітників, зайнятих у промислових галузях – 126,8 тис. чоловік. За прогнозною програмою, в області збільшиться до 36 також кількість інноваційно-активних підприємств. Планується впровадження 162 нових технологічних процесів, в тому числі 97 енергосбережувальних. Підприємства області у 2005 році планують освоїти 86 нових видів продукції, з них 27 нових видів техніки.
“Прогнозна програма розвитку промисловості на 2005 рік - це своєрідна канва основних параметрів, які необхідно витримати, щоб економіка області і надалі продовжувала динамічно розвиватися у тому ж темпі, який набрано зараз”, - зазначив начальник управління промисловості Валентин Матюшев. За його словами, вперше прогнозна програма робиться заздалегідь, задовго до кінця поточного року. Зазвичай аналогічні документи розроблялися у листопаді-грудні. Цього разу програма на майбутній рік розроблена вже у квітні. “Таким чином ми зможемо глибше вникнути в проблеми і маємо час для спокійного їх вирішення, а також маємо можливість відкоригувати роботу у поточному році з урахуванням поставлених на майбутнє завдань”, - вважає Валентин Матюшев.
Регіональна перспективна програма розвитку промисловості області на 2005 рік має стати частиною подібної загальноукраїнської програми, яка зараз розробляється українським урядом. За словами Валентина Матюшева, державна прогнозна програма розвитку галузей промисловості України на 2005 рік може бути складена вже у травні поточного року.
|