Граничні рівні рентабельності при формуванні тарифів на житлово-комунальні послуги та плату за проживання встановлені розпорядженням голови Луганської облдержадміністрації Олександра Єфремова. Розпорядження набуває чинності з 1 липня 2004 року. В ньому визначені граничні рівні рентабельності, що впливають на розміри тарифів на послуги з теплозабезпечення, водопостачання та водовідведення а також за послуги з прибирання, вивезення відходів, які надаються суб’єктами підприємницької діяльності, крім підприємств комунальної власності окремих територіальних громад, а також на плату за проживання і утримання житла.
Згідно з розпорядженням, нульовий граничній рівень рентабельності встановлено для населення, садівничих та городницьких товариств, гаражних кооперативів, творчих майстерень членів Спілки художників України, а також для підприємств, які утримують житло, в частині обсягів комунальних послуг, що споживаються населенням. Тобто, для цієї групи споживачів рівень рентабельності не враховується при формуванні тарифів на житлово-комунальні послуги. Для підприємств з теплопостачання та виробництва теплової енергії, які користуються для цього централізованим водопостачанням та водовідведенням, на водні тарифи встановлюється граничний рівень рентабельності у розмірі 10%. Такий же рівень рентабельності береться до уваги при формуванні тарифів для таких споживачів як спеціалізовані водопостачальні підприємства, які споживають воду з магістральних водогонів обласного комунального підприємства “Компанія “Луганськвода”. Для інших категорій споживачів встановлюється розрахунковий граничний рівень рентабельності, виходячи з 10-відсоткового рівня в цілому по підприємству або послугах.
Як зазначено у розпорядженні, тарифи, визначені з урахуванням встановлених граничних рівнів рентабельності підприємствами-надавачами послуг, повинні погоджуватися з органами місцевого самоврядування, на територіях яких надаються послуги. А зміна тарифів підлягає обов’язковому декларуванню в Головному управлінні економіки облдержадміністрації.
Крім того, встановлено граничний рівень рентабельності в розмірі 10% при формуванні тарифів квартирної плати та плати за проживання в гуртожитках. Але він не поширюється на студентські гуртожитки навчально-виховальних закладів міністерства освіти і науки України, міністерства охорони здоров’я України та гуртожитки системи МВС України. Виконавчим органам місцевого самоврядування запропоновано протягом місяця, тобто до серпня поточного року, встановити тарифи на квартирну плату та плату за проживання в гуртожитках, що надаються місцевими підприємствами і організаціями комунальної власності.
Як зазначено у розпорядженні, його прийняття продиктовано тим, що на цей час державне регулювання цін не диференційовано в залежності від місцевих умов, можливостей місцевих бюджетів, стану підприємств, житлово-комунального господарства та якості послуг, що ними надаються. Крім того, Концепцією адміністративної реформи України визначено необхідність децентралізації державного управління та делегування й передачі функцій і повноважень щодо надання державних і громадських послуг.
|