Для покращення стану справ у сфері енергозбереження та екологічної ситуації необхідна практична реалізація ефективного та раціонального використання енергетичних та інших ресурсів в Україні. До такого висновку дійшли учасники засідання колегії Держуправління екоресурсів у Луганській області, які обговорювали вчора стан вирішення екологічних проблем в процесі реалізації завдань енергозбереження на підприємствах області.
На території Луганської області розташовано більше 1100 підприємств, які стоять на обліку у Держуправлінні екології та природних ресурсів в Луганській області та здійснюють забруднення навколишнього природного середовища через 27 тис. джерел викидів. За останній рік спеціалісти Держуправління екоресурсів перевірили дотримання вимог законодавства про охорону атмосферного повітря на 429 підприємствах області. В тому числі на 5 екологічно-небезпечних об`єктах загальнодержавного значення, якими є «Рубіжанське ВАТ “Краситель”, ВАТ “Лисичанськнафтооргсинтез”, ВАТ “Об’єднання “Склопластик”, Сєверодонецьке ДВП “Об`єднання “Азот”, ВАТ “Алчевський металургійний комбінат”, а також 55 автотранспортних підприємствах.
Державна екологічна інспекція у тісній взаємодії з Державною інспекцією з енергозбереження та провела спільні перевірки 14 підприємств області, серед яких Луганська ТЕС, ВАТ "Стаханівський завод феросплавів", ВАТ "ЛИНОС", ВАТ "Луганський трубний завод". Проконтрольовано також 8 об`єктів теплоенергетики, металургії, будівельної та нафтохімічної галузі. В ході перевірок виявлено чисельні факти високого рівня зношеності обладнання і через це - перевищення планових витрат енергоресурсів в той же час, наприклад, на ВАТ “Алчевськкокс” споживання електроенергії зменшилося за останні 2 роки, що дозволило підприємству у 2002 році зекономити 5 млн. кіловат-годин та зменшити непряме забруднення на 180т забруднюючих речовин. На більшості з перевірених підприємств існують резерви вдосконалення роботи зі скорочення обсягів забруднення навколишнього середовища та підвищення рівня енергозбереження водночас.
Пріоритетними завданнями на сьогодні, які стоять перед Держуправлінням екоресурсів області, є здійснення контролю за якістю виконання налагоджувальних робіт на паливовикористовуючому обладнанні у зв’язку з відсутністю приладної інспекційної бази – сучасних переносних газоаналізаторів та розробка інструкції про відшкодування збитків заподіяних державі за непряме забруднення навколишнього природного середовища. Також на засіданні колегії управління було відзначено недостатнє оснащення місцевих органів Держуправління засобами контролю нормативів вмісту забруднюючих речовин у вихлопних газах двигунів автомобілів, що заважає ефективній роботі з питань зменшення забруднення атмосферного повітря викидами автотранспорту.
|