“Щоб вугілля добувалося, потрібно постійно піклуватися про тих, хто його добуває, і це спільна задача органів влади і керівників галузі”, - вважає голова Луганської облдержадміністрації Олександр Єфремов. Тому ліквідувати заборгованість по заробітній платі і підвищити оплату праці працівникам вугільної галузі губернатор області вважає одним з найважливіших завдань, про що він відзначив сьогодні на Всеукраїнської нараді з питань розвитку вугільної промисловості України, яка проводилась у Ровеньках. Керівництво Луганської області пропонує розглянути питання розрахунків з суміжниками в обсягах, що дозволяють ліквідовувати заборгованість по заробітній платі. Це, перш за все, торкається автотранспортних, недержавних вуглебудівних підприємств, що змінили форму власності, при тій же спеціалізації, підприємств житлово-комунального господарства. Збалансованість їх економіки залежить від рішення цієї проблеми на центральному рівні. За словами Олександра Єфремова, пильної уваги вимагає також ситуація по розрахунках з бюджетом, Пенсійним та іншими фондами соціального страхування. Заборгованість за податковими зобов'язаннями по підприємствах вугільної галузі досягла за станом на 1 червня одного мільярда 49 млн. грн., перед Пенсійним фондом - 170 млн.грн.
За п'ять місяців поточного року завдання по видобутку вугілля в області виконано майже на 117 відсотків, приріст до відповідного періоду минулого року склав більше 430 тис. тонн вугілля. Три державні компанії в травні виконали піврічне завдання.
Вугільна промисловість забезпечує робочими місцями майже 113 тис. чіл., формує четверть обласної фундації оплати праці, 20 відсотків бюджету регіону, 27 відсотків доходів Пенсійної фундації. А результати роботи вугільників роблять безпосередній вплив на соціально-економічне положення територій, особливо шахтарських міст і селищ, яких в області 63.
|