14 січня 2005,15:29
Поліпшення умов життя населення у 2004 році обумовлено підйомом у більшості галузей економіки. – Віктор Тихонов.

“Підйом у більшості галузей економіки у 2004 році став підґрунтям для поліпшення умов життя населення», - заявив на сесії обласної ради голова обласної ради Віктор Тихонов. Він зазначив, що більшість завдань Програми соціально-економічного розвитку Луганської області на 2004 рік виконані. За його словами, найбільший внесок в економічне зростання забезпечила промисловість. Починаючи з 1999 року стабілізація промислового комплексу області та його подальший розвиток дозволили щорічно нарощувати темпи випуску продукції. “Темп росту промислового виробництва за підсумками 2004 року досяг 110,8 %, у той час як Програмою передбачалося 107,0%. Майже 90,3% прибутку створено в промисловості”, - повідомив голова облради. За його словами, темпи росту підприємств добувної промисловості також випереджують програмні показники – 101,8 % до запланованих Програмою 101,0%. Приріст досягнуто за рахунок вугільних підприємств. За 11 місяців 2004 року вироблено 21,5 млн. тонн готового вугілля, що на 4,2% більше ніж у відповідному періоді 2003 року.
За підсумками 2004 року відмічається перевищення намічених Програмою показників в харчовий галузі та в галузі переробці сільгосппродукції, целюлозно-паперової і видавничої галузях. Збільшився випуск основних видів промислової продукції. Віктор Тихонов підкреслив, що росту темпів промислового виробництва сприяла активізація інвестиційної діяльності. Завдяки притоку інвестицій у господарський комплекс області здійснювалась модернізація і капітальний ремонт устаткування, запроваджувались новітні технології, освоювалось виробництво нових видів продукції. Так, обсяг капітальних інвестицій за 9 місяців 2004 році досяг 2,2 млрд. грн. та збільшився на 51,6%.
За словами голови облради, в області успішно виконуються програми газифікації сільських населених пунктів, почалася реалізація програми реформування водопровідно-каналізаційного господарства. Також триває тенденція до збільшення обсягів залучення фінансових ресурсів в аграрний сектор. У 2004 році сільськогосподарські підприємства отримали 100 млн. грн. кредитів, що на 16% більше проти рівня 2003 року, та у 4 рази перевищує рівень 2000 року. Це забезпечило зростання валової сільгосппродукції на 15,3%.
«Стабільна та ефективна робота господарського комплексу області є підставою для подальшого підвищення рівня життя населення, а саме - зростання грошових доходів населення, перш за все заробітної плати», - наголосив Віктор Тихонов. Порівняно з 2003 роком грошові доходи населення збільшилися на 20%. Це обумовлено ростом середньомісячної заробітної плати на 30%, збільшенням розмірів пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, а також зниженням ставки прибуткового податку до 13%.
Позитивні зрушення, що відбулися у 2004 році в соціально-економічному розвитку області, сприяли також поліпшенню стану справ у гуманітарній сфері, сфері охорони здоров‘я, фізичного виховання та спорту.