Певну стабілізацію екологічної обстановки у минулому році на території області відзначили учасники колегії Держуправління екології та природних ресурсів в Луганській області. На засіданні колегії за участю заступника міністра охорони навколишнього природного середовища України Святослава Куруленко вони підбили підсумки роботи природоохоронців Луганщини у 2004 році та визначили пріоритетні напрямки для роботи у поточному році.
Як зазначив в ході засідання колегії начальник Держуправління екоресурсів Луганщини Юрій Кононов, незважаючи на зростання виробництва, обсяги викидів в атмосферне повітря, скидання у водні об’єкти та утворення відходів залишилися на рівні 2003р. Проте, нинішню екологічну ситуацію в Луганській області він охарактеризував як дуже складну. Так, за валовим викидом забруднюючих речовин в атмосферне повітря область посідає 3 місце в Україні. Ріка Сіверський Донець, яка є транскордонним водним об’єктом, є найбільш забрудненою в Україні. В області відчувається дефіцит води питної якості, кількість кондиційних вод постійно знижується. Щороку в області утворюється близько 6 млн. тонн відходів.
З метою усунення порушень природоохоронного законодавства на території Луганщини фахівцями держуправління протягом 2004 року проведено 249 тис. 266 перевірок. На порушників природоохоронного законодавства складено 2441 протокол, по 2367 протоколам винесені постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, 89 протоколів були передані для розгляду у судові органи. Сума накладених штрафів перевищила 151 тис. грн. Пред’явлено 169 претензій та позовів на загальну суму понад 539 тис. грн., що у 2,4 рази більше, ніж у 2003 році. Стягнуто по 122 позовам понад 296 тис. грн. Призупинено виробничу діяльність 52 підприємств та об’єктів. До органів прокуратури різних рівнів був переданий 81 матеріал .
На природоохоронні заходи на території області у 2004 році з Державного фонду охорони навколишнього природного середовища було виділено 3 млн. 240 тис. грн., які було направлено на реконструкція Суходільських районних очисних споруд та будівництво очисних споруд по очищенню шахтних вод шахти ім. Войкова у Свердловську. З аналогічного обласного фонду минулого року було виділено вп’ятеро більше - 16 млн. 249,695 тис. грн. Ці кошти пішли на будівництво і реконструкцію очисних споруд стічних вод у Кремінському районі, Новопскові, Свердловську, Міловому, а також на будівництво і реконструкцію полігонів твердих побутових відходів в Олександрівську, Зоринську та Попасній.
Крім того, на сьогодні в області практично вирішене питання централізованого збору з подальшою передачею на утилізацію або знешкодження таких видів відходів, як відпрацьовані люмінесцентні лампи, кислотні та лужні акумулятори, шини, відходи скла, поліетиленові відходи та макулатура.
|