25 березня 2005,13:31
«Ярмарок випускників-2005» відбувся в Луганському національному педагогічному університеті.

Щорічний «Ярмарок випускників-2005» відбувся вчора в Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка. Мета проведення - зустріч випускників університету з роботодавцями і встановлення з ними ділових контактів. На ярмарок також були запрошені представники облдержадміністрації, начальники і завідуючі міськими відділами освіти, директора шкіл і ліцеїв, Луганський обласний центр зайнятості.
Цього року ЛНПУ випускає більш ніж 900 фахівців, які навчаються на 80 спеціальностях вузу. Більше шестиста випускників - майбутні вчителі. На ярмарку вони не тільки мали можливість заявити про себе, але і пройти співбесіду з директорами шкіл, дізнатися про умови роботи, про вимоги учбового закладу до майбутнього працівника, укласти попередні угоди. Спеціально для цього на кожного випускника був створений банк даних.
На 268 випускників спеціальностей непедагогічного профілю чекає успішна самореалізація у державних установах та в структурі приватних підприємств і фірм. Попит на випускників ЛНПУ достатньо високий у сфері культури й мистецтва, в економічній, політичній, соціальній галузях регіону й країни.
Ряд нових спеціальностей, перший випуск за якими здійсниться цієї весни, було відкрито з огляду на високий попит на ринку праці. Кожна з цих професій сьогодні є престижною і витребуваною. Більшість хореографів, тележурналістів, менеджерів, фінансистів, екологів уже мають досвід роботи за фахом. Луганський національний педагогічний університет готує висококваліфікованих спеціалістів у галузі статистики. Сфера працевлаштування цих випускників достатньо широка: від державного управління до банківських установ, медичних, освітніх закладів. Увагу представників медіа-структур приверне спеціальність „Літературна творчість” факультету української філології, де другий рік поспіль вищу освіту отримує талановита письменницька молодь. Випускники спеціальності „Професійне навчання” отримують кваліфікацію, що не лише дозволяє їм реалізувати себе у якості викладачів загальноосвітніх шкіл чи навчальних закладів системи вищої освіти, а й знайти свій професійний шлях в транспортних, автосервісних підприємствах різних форм власності.