За даними Головного управління статистики у Луганській області, 101,7% становив індекс інфляції на споживчому ринку області у березні 2005 року, з початку року - 105,2%, що на 0,8% вище, ніж в цілому по Україні (104,4%). У січні-березні поточного року темпи приросту споживчих цін на продовольчі товари і послуги (6,0%) значно випереджали приріст цін на непродовольчі товари (0,5%).
На продовольчому ринку області у березні поточного року споживчі ціни зросли в цілому на 1,7%. Найбільш подорожчали фрукти, м’ясо та птиця - на 5,4%. На 4,9% стали дорожчими картопля, на 4,5% - риба і морепродукти, на 3,4% - цукор та жири тваринні і харчові, на 2,4% - консерви м’ясні, на 1,9% - оселедці, на 1,8% - консерви рибні, сир та бринза, на 1,4% - ковбасні вироби та копченості, на 1,0% - чай. На рівні попереднього місяця залишились ціни на хліб і хлібобулочні вироби, сіль, безалкогольні напої, морозиво. Водночас дещо подешевшали яйця, масло вершкове, молоко і молочна продукція – майже на 2%, борошно пшеничне - на 0,6%. В цілому за І квартал поточного року відбулось значне подорожчання картоплі - на 19,3% і м’яса та птиці - на 14,4%. Разом з цим на 11,8% стали дешевшими яйця.
Індекс споживчих цін на непродовольчі товари у березні поточного року становив 99,8%. При цьому протягом місяця на 1,2% подорожчали друковані видання, на 1,1% - канцелярські і шкільно-письмові товари, майже на 1% - килими і килимові вироби, парфумерно-косметичні товари. На піввідсотка стали дорожчими товари побутової хімії і паперово-білові товари, головні убори, електротовари та будівельні матеріали. З початку року більш за все подорожчали сірники - на 16,7%.
Тарифи на послуги у березні поточного року в цілому зросли на 3,7%. Найбільш - на 29,2% - подорожчали квитки у театри. На 6,7% стали дорожчими послуги асенізації, прибирання і вулиць та оброблення відходів, на 5,1% - плата за тепло і воду. До п’яти відсотків став дорожчим проїзд у міському та автодорожньому транспорті, плата за здавання під найом власної нерухомості. Близько трьох відсотків - квитки у кінотеатрах, послуги спортивних установ, медичних закладів.
Індекс цін виробників промислової продукції у березні 2005 року склав 104,5%. Найбільше зростання цін зафіксовано у добувній промисловості - на 16%, в першу чергу, за рахунок подорожчання на 42,6% видобування вугілля для коксування. До того ж подорожчало і енергетичне вугілля - на 1,3%. У виробництві та розподіленні електроенергії, газу та води ціни виробників зросли на 3,3% у зв’язку з подорожчанням теплоенергії.
З початку року індекс цін виробників склав 103,6%, у добувній промисловості -117,2%, виробництві та розподіленні електроенергії, газу та води - 103,3%, обробній промисловості - 100,3%. В обробній промисловості найбільше подорожчання відбулось у металургії та обробленні металу - на 10,4%. На 3,1% зросли оптові ціни у виробництві інших неметалевих мінеральних виробів, на 2,7% - у машинобудуванні, на 2,4% - у харчовій промисловості та переробленні сільськогосподарських продуктів при здешевленні продукції виробництва коксу та продуктів нафтоперероблення на 8,9%.
|