08 червня 2005,15:09
Посилення прикордонного контролю необхідне особливо в Краснодонському та Свердловському районах. - Олег Медведчук.

«Посилення прикордонного контролю необхідне особливо в Краснодонському та Свердловському районах Луганської області, тому що саме в межах цих районів розташовані основні напрямки контрабандної діяльності», - зазначив начальник Луганського прикордонного загону Олег Медведчук. За його словами, це обумовлено наявністю розвинутої інфраструктури на території прикордоння, яка використовувалась в вугільної промисловості. Це приміщення, бази різного роду, які можуть використовуватися для складування контрабандних вантажів - нафтопродуктів та продуктів харчування. Знаходяться вони в безпосередньої близькості, до 10 км, до державного кордону. Так, за наявними даними Луганського прикордонного загону в Краснодонському районі знаходиться 27 баз, які можуть використовуватись для протиправної діяльності. Безробіття серед мешканців прикордоння дозволяє організаторам переправляти контрабандні товари за незначну платню, використовувати цю категорію громадян в якості посібників контрабандної діяльності.
Також Олег Медведук зазначив, що в області давно виникла необхідність відкриття пунктів спрощеного перетину державного кордону, для мешканців прикордоння. Тому що певна частина мешканців прикордоння працює на території Росії, і змушена щодня перетинати державний кордон, в більшості незаконно. Це стосується населених пунктів Червонопартизанськ, Панченкове, Новоровенецький Свердловського району; Нижньогерасимівка, Краснодарський, Верхньогерасимівка, Власівка, Ізварине, Біленьке, Сєверний, Сєверо-Гундорівський Краснодонського району; Мілове, Яснопромінське, Великоцьк Міловського району; Сиротіне, Дьоміно-Олександрівка Троїцького району. За словами Олега Медведчука, на даний час опрацьований Проект міждержавної угоди щодо відкриття місцевих пунктів пропуску, в тому числі і в межах Луганської області, який на даний час знаходиться на розгляді в міністерствах України і Російської Федерації.
За словами Олега Медведчука, вимоги сьогодення, потребують повернутись до основних завдань і головне, до питань ліквідації об’їзних шляхів, позначення проходження державного кордону, меж прикордонної смуги та контрольованих прикордонних районів, ліквідації перевалочних баз. Також необхідно активізувати інформування місцевого населення і керівників підприємств, установ та організацій про правила прикордонного режиму. „Ці завдання слід вирішувати лише спільними зусиллями, і в першу чергу спільно з органами місцевої влади і самоврядування”, - підкреслив начальник прикордонного загону.