Новий начальник Луганської митниці Михайло Либань був представлений сьогодні журналістам на брифінгу в облдержадміністрації. На цю посаду він призначений 13 червня Наказом голови Державної митної служби України. До цього Михайло Либань працював начальником Черкаської митниці. З 1993 до 2000рр. очолював Старобільську митницю, після її ліквідації виконував обов’язки заступника начальника Луганської митниці. Закінчив Національну юридичну академію України ім. Ярослава Мудрого.
Як зазначив Михайло Либань, своїм основним завданням він вважає удосконалення технології митного контролю та правильну політику щодо розстановки професійних кадрів. Відкриття єдиних вікон при оформленні митної декларації, за його словами, зробить процедуру більш якісною, швидкою та зручною для людей. За його словами, це сприятиме більш ефективному виконанню роботи по основних напрямках роботи митників – наповненню бюджету та боротьбі з контрабандою. При цьому начальник Луганської митниці відзначив високу професійність луганських митників. Він повідомив, що з початку 2005 року надходження луганської митниці до Держбюджету становлять 100 млн. грн. Обласний бюджет поповнено майже на 40 млн. грн., що дозволяє забезпечити вирішення важливих соціально-економічних проблем регіону. Бюджетні надходження від зовнішньоекономічної діяльності підприємств Луганщини, контроль за якою здійснюється Луганською митницею, сьогодні перевищують минулорічні на 60% та становлять майже 14% у загальних перерахуваннях контролюючих органів області до Держбюджету України. Позитивного впливу на розмір бюджетних надходжень надало зростання на 37% порівняно з минулим роком обсягів імпортних поставок промислового обладнання, сировини та матеріалів, що може свідчити про стабільний розвиток промисловості регіону. Найбільші обсяги імпортних поставок в регіоні забезпечується підприємствами Алчевського, Сєверодонецького та Лисичанського регіонів.
Щодо боротьби з незаконним перевезенням товарів, Михайло Либань зауважив, що особлива увага митників буде зосереджена на Краснодонському, Свердловському та Міловському районах. За його словами, вже відкрито 11 карних справ, з них 6 - щодо незаконного переміщення наркотиків через кордон.
Напередодні 14 річниці створення Державної митної служби України, яка відзначатиметься 25 червня, Михайло Либань також повідомив, що протягом поточного року планується підвищити заробітну плату митникам майже вдвічі. „Нічого не обходиться державі так дорого, як бідний чиновник”, - зауважив начальник Луганської митниці і підкреслив, до планує дуже прискіпливо ставитися до моральних якостей кандидатів на посади у своєму відомстві.
|