Луганська облдержадміністрація і Державна податкова адміністрація в Луганській області висловили готовність на засадах рівноправного партнерства разом з бізнес-громадськістю приступити до комплексної податкової реформи, створення простих і прозорих умов у системі оподатковування. Про це йдеться у резолюції обласного форуму "Бізнес і податкова служба: партнерство заради добробуту громадян", що відбувся сьогодні в Луганську.
„Розвиток партнерських відносин з бізнесом - не самоціль, а довгострокова перспектива чесного співробітництва для досягнення сприятливого середовища для економічної свободи ведення бізнесу та стабілізації, легалізації і детінізації економіки, ефективних заходів протидії нездоровій конкуренції, корупції та хабарництву та формування економіки європейського рівня. За остаточним підсумком, це приведе до стабільного росту добробуту населення області”, - говориться у резолюції форуму.
Виходячи з тексту резолюції, учасники обласного форуму вважають, що настав час від декларацій переходити до конкретних справ. Необхідно створити нормальний податковий кодекс, виробити цілісну концепцію побудови системи оподаткування, адаптувати українське фіскальне законодавство до європейських норм. Учасники форуму підтримали позицію глави держави, уряду, спрямовану на зниження ставок податків з одночасним розширенням бази оподаткування, скасування всіляких пільг у відношенні окремих платників чи територій. Водночас, вони звернулися до Президента України, народних депутатів та Уряду з пропозиціями: забезпечити рівні умови розвитку всіх суб'єктів господарської діяльності і форм власності, гарантії захисту їхніх законних прав; вжити заходів щодо подальшого вдосконалення державного регулювання господарських відносин, недопущення прийняття органами державної влади економічно необґрунтованих і неефективних регуляторних актів; продовжити практику відкритого обговорення проектів регуляторних документів за участю представників малого та середнього бізнесу, громадських організацій. Учасники обласного луганського форуму також запропонували керівництву держави виробити механізм посилення контролю за дотриманням органами виконавчої влади всіх рівнів законів України, встановити персональну відповідальність чиновників за невиконання чи неналежне виконання державної регуляторної політики; сприяти формуванню самодостатніх громадських організацій, для чого передбачити в проекті держбюджету фінансування заходів і програм щодо реалізації державної регуляторної політики за їх участю. У рамках програми підвищення податкової культури населення було запропоновано ввести в шкільну навчальну програму курс щодо вивчення основ податкового законодавства. Серед інших пропозицій, що увійшли до резолюції форуму - зменшення з 1 січня 2006 року ставки ПДВ до 15 відсотків, введення з 1 січня 2006 р. єдиного соціального податку на заробітну плату в розмірі до 20 %, зниження з 1 січня 2006 р. ставки податку на прибуток до 15%.
Також учасники обласного форуму "Бізнес і податкова служба: партнерство заради добробуту громадян” запропонували голові ДПА в Луганській області Олексію Глухову сформувати новий склад громадської ради, якай би взяв активну участь у розробці та реалізації дієвого механізму проведення податкової реформи, зміцнення зв'язків з громадськістю а також здійснити реорганізацію податкової служби Луганської області для максимального забезпечення прозорості, збалансованості інтересів під час проведення діалогу з бізнесом.
Крім того, йдеться про зниження податкового тиску створення прозорих та зрозумілих податкових процедур, а також перспективу законодавчого закріплення статусу платника податків, системи допуску громадських організацій та платників податків до інформації про формування місцевих бюджетів; системи сплати суб'єктами малого та середнього бізнесу соціальних внесків тільки у комплексі і, законом про спрощену систему оподаткування.
|