Сьогодні в Луганській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М.Горького відбулась презентація виставки «Тут запевы всех песень моих», присвяченої 80-річчю з дня народження всесвітньо відомого поета-пісняра, нашого земляка, автора близько 30 книжок віршів, пісень, прози, публіцистики Михайла Матусовського. Ця виставка виконана у формі колажу і розповідає про етапи життя і творчості Матусовського. Тут можна було побачити обкладинки книг з автографами поета, фотографії Матусовського і його друзів, нотні записи пісень, публікації з книг і періодичних видань, зображення старого Луганська. Матеріали, використані на виставці, були надані фондами відділів мистецтва і краєзнавчих електронних баз даних і інформації. На відкритті виставки в записі пролунали пісні на вірші Михайла Матусовського. З цікавою інформацією перед присутніми виступили директор Музею історії і культури міста Луганська Ольга Приколота, філолог, критик, літературознавець Мирослава Раденька, член міжрегіонального Союзу журналістів Яків Смоляренко.
Михайло Матусовський народився в Луганську, і з великою любов’ю у своїх творах він описував будинки й двори старого Луганська, його звичаї і вдачі, його людей, природу. Рідний край і рідне місто – це, за словами поета, для нього найближча і серцева тема, це пояснення в любові, що ніколи не кінчається.
У 1939 році разом з К.Симоновим Матусовський випускає книгу «Луганцы». Перша самостійна книга – «Моя родословная» (1940). Назва визначила зміст книги – у ній зображувалося місто дитинства.
Михайло Матусовський був майстром особливого поетичного жанру – ліричної і масової пісні. Це була найбільш улюблена й дорога для поета частина його творчості. Він написав пісні до багатьох художніх фільмів. Усього їм написано більш 200 пісень: «С чего начинается Родина», «Подмосковные вечера», «На безымянной высоте», «Старый клен», «Хорошие девчата», «Это было недавно, это было давно» і багато інших.
В різні роки Матусовський звертається й до прози. На сторінках журналів публікуються його есе, розповіді, дорожні замітки, записки спогаду про зустрічі з діячами мистецтва, письменниками, ученими.
У 1987 році поетові було привласнене звання Почесного громадянина Луганська. У 1991 році фахівцями Кримської обсерваторії була відкрита нова планета, який було привласнене ім’я «Матусовський».
Луганськ пам’ятає і шанує свого знаменитого земляка. У 2004 році серед нагород благодійного фонду «Благовіст» уперше з’явилася медаль Михайла Матусовського.
|