26 липня 2005,13:23
За розтрату державних коштів на керівників одного з вугільних підприємств Луганщини порушено кримінальну справу.

За розтрату державних коштів у сумі 297 тис. грн. Управлінням Служби безпеки України в Луганській області порушено кримінальну справу у відношенні першого керівника, головного інженера і головного механіка одного з вугільних підприємств Луганської області. Ці кошти були виділені у жовтні 2004 року міністерством палива та енергетики України на , які допустили розтрату бюджетних грошових коштів в сумі 297 тис. грн., які були виділені на ремонтно-відновні роботи з аварійного бетонування трьох стволів шахти. Вони використовуються для переміщення робочих і гірничо-шахтного обладнання, тому обвалення бетонних глиб на кліть могло привести до катастрофічних наслідків.
За результатами тендеру, що був проведений у грудні минулого року, підрядчиками було визнано приватного підприємця із Стаханова та фірму з Луганська. Вже через декілька днів після укладення договорів вони відзвітували про те, що всі роботи виконані, при тому, що треба було провести роботи з використанням 390 кубометрів бетону. Факт успішного завершення ремонтних робіт підтвердили своїми підписами у відповідних актах директор, головний інженер і головний механік шахти. На підставі цих документів казначейство перерахувало 297 тис. грн. на рахунки підрядчиків. Співробітники СБУ встановили, що практично одразу після надходження на розрахункові рахунки підрядчиків бюджетні кошти були переказані на рахунки фірм із ознаками фіктивності, переведені в готівку і зникли в невідомому напрямі. З'ясувалося також, що одна з фірм, була і раніше замішана в тіньових схемах по переводу в готівку безготівкових грошових коштів на території Луганської, Донецької, Дніпропетровської областей. Громадянин, який значиться її директором, стверджує, що кілька років тому загубив документи свого підприємства і відтоді не знає, хто і які договори укладав від його імені.
За результатами перевірки, проведеної СБУ разом з фахівцями КРУ і обласної служби Української державної інвестиційної експертизи було установлено, що ніякі роботи в період грудня 2004 року сторонніми організаціями в шахтних стволах не проводилися. Кримінальна справа відносно посадовців вуглевидобувного підприємства збуджена по ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, скоєне організованою групою або в особливо великих розмірах), яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком від 7 до 12 років із позбавленням права посідати певні посади на строк до 3 років і із конфіскацією майна.
Відомо, що у період скоєння злочину шахта планувалася під ліквідацію у 2005 році, що надало б змогу зловмисникам скрити сліди своїх дій. Проте, Міністерство палива і енергетики вирішило відкласти закриття вугільного підприємства на декілька років, поки будуть доопрацьовані вугільні пласти, що залишилися.