Реалізацію Цільової комплексної програми „Фізичне виховання – здоров’я нації” у Антрациті та Марківському районі розглянуто сьогодні на засіданні колегії управління з питань фізкультури і спорту Луганської облдержадміністрації. В роботі колегії взяв участь заступник голови облдержадміністрації Анатолій Путінцев. Керівникам, що опікуються у цих регіонах проблемами спорту, було взакано на рід недоліків у виконанні Цільової програми.
Так, за підсумками фізкультурно-оздоровчої роботи Марківський район займає 10 позицію серед 17 районів Луганщини. На сільських іграх спортсмени району зайняли лише 15 місце. У спорті вищих досягнень тільки спортсмени гирьового спорту здобули очки на українських змаганнях. Не виконається завдання щодо збереження та введення посад інструкторів фізкультури до сільських та селищних рад, на сьогодні їх немає зовсім. Продовжує існувати кадрові проблеми - 3-й рік поспіль вакансія на завідуючого відділом з питань ФК і спорту. Всю спортивно-масову та фізкультурно-оздоровчою роботу проводять 28 спеціалістів. Проте, в 2004-2005 навчальному році в усіх загальноосвітніх закладах району введено 3-й додатковий урок фізкультури з футболу. У цьому році проведено робота по впровадженню державних тестів школярів. З 2504 школярів тестування не проходили тільки 102 учня, які за станом здоров’я віднесені до спеціальної медичної групи. Учні 4-6 класів загальноосвітніх шкіл району змагалися з міні-футболу. У фіналі обласних змагань на призи “Шкіряний м’яч” команда цієї школи зайняла ІІ місце. В районі існує ДЮСШ, де мають можливість займатися спортом 308 учнів. На базі 3-х шкіл працюють філії ДЮСШ з футболу та волейболу. Влітку поточного року для 30 вихованців ДЮСШ організовано оздоровлення на базі ДОТ “Лісова Галявина” та ще 190 - будуть оздоровлені в 28 пришкільних та 2-х туристичних таборах.
В Антрациті головною проблемою є фізичний стан спортивної бази. Заплановані кошти на реконструкцію спортивних споруд міста так і не виділені, не має надії, що вони з’являться у ІІ півріччі. Основні спортивні споруди міста, а це спортивний комплекс ДЮСШ, Палац спорту, стадион “Авангард” застаріли та не поновлюються де кілько років, знаходяться в аварійному стані. Не працює плавальний басейн, не обладнано трибуни на стадіоні, повністю відсутні сидушки. В спорткомплексі ДЮСШ потребує заміну система опалення, ремонт даху, приведення до належного стану підлоги в ігровому залі, вирішення питання енергопостачання. Спортивна школа, яка у минулому займала передові позиції, зараз за підсумками обласного огляду-конкурсу посіла 15 місце серед 16 міських ДЮСШ. Втім, в Антрациті для проведення спортивно-масової та фізкультурно-оздоровчої роботи в місті є спортивний комплекс, Палац спорту, стадіон “Авангард”, 73 спортмйданчика, 28 спортивних залів. Встановлено універсальний спортивний майданчик із штучним покриттям в СШ № 2. Для проведення уроків фізкультури в загальноосвітніх закладах від федерації футболу сполучено 1100 футбольних м’ячів. Традиційно щорічно проводяться спортивні заходи серед школярів, студентів учбових закладів, такі як “Старти надій”, “Шкіряний м’яч”, змагання з прийому державних тестів, першості міста з легкої атлетики, настольного тенісу, баскетболу, волейболу, шахів. Спортсмени міста успішно виступають в обласних, українських змаганнях з вільної боротьби, спортивної гімнастики, боксу, шахам.
З 1 січня 2005 р. спортивний комплекс Антрацитівського авторемонтного заводу переданий на баланс міського відділу освіти та наданий у розпорядження ДЮСШ. До складу комплексу входять ігровий зал, зал гімнастики, зал боротьби, тренажерний зал, шаховий клуб "Біла тура". Міськвиконком з міського бюджету обіцяв виділити 50 тис. грн. на ремонт спортивних споруд та 100 тис. грн - на міні-котельну.
Фінансування на спортивно-масову роботу на 2005 рік складає 5 тис. грн. За півріччя витрачено 2 тис. грн.
|