Концепцією підготовки спортсменів Луганщини на олімпійський цикл 2008 року займатиметься луганська комунальна обласна школа вищої спортивної майстерності. Таке рішення прийняте сьогодні на засіданні колегії управління з питань фізичної культури та спорту, де розглядалися перспективи розвитку спорту вищих досягнень в області. З приводу цього планується переглянути доцільність розвитку в ШВСМ таких видів спорту, як настільний теніс, бо більшість спортсменів вже займаються в Алчевському спортклубі „Металург”. Водночас, розглядається можливість відкриття у 2006 році відділення спортивних ігор, що якісно вплине на розвиток таких видів спорту, як волейбол та гандбол.
Луганська комунальна обласна школа вищої спортивної майстерності являється структурним підрозділом управління з питань фізичної культури та спорту Луганської облдержадміністрації. В 11-ти відділеннях школи Підвищують спортивну майстерність 186 учнів. З ними працює 31 тренер, з яких вищу і першу категорію мають 29 чоловік, 17 тренерів – почесне звання “Заслужений тренер України”. Її вихованцями є відомі сучасні українські олімпійці Олександр Світличний, Олександр Береш, Руслан Мезенцев, Ірина Янович, Давид Солдадзе. За проведенням Держкомспортом України огляд-конкурсу з оцінки роботи фізкультурних організацій зі спортивної майстерності Луганська ШВСМ посіла 7 місце. Як зазначалося в ход колегії облспортуправління, протягом 2004 року по ШВСМ було збільшено фінансування на 47,6 тисяч грн. Разом з тим в роботі ШВСМ є суттєві недоліки. З шести спортсменів ШВСМ жоден не став медалістом минулорічної Афінської Олімпіади. В Луганській ШВСМ із 11 – ти видів спорту повноцінних відділень тільки 7. Дуже слабе відділення легкої атлетики. І водночас дуже розвинуте відділення сучасного п’ятиборства: із 26 учбових груп ШВСМ – цим видом займаються в 6 групах
Керівництвом ШВСМ зовсім не проводиться робота по притягненню спортсменів високого класу до своєї школи. Протягом минулого року на навчально-спортивну роботу було витрачено в середньому – 163,2 тисяч грн., це 16,5%( середній показник по Україні 40%) В середньому на утримання одного учня протягом 2004 року в ШВСМ витрачається 7,6 тисяч грн.. ( середній показник по Україні - 9,4 тис.грн..).Водночас згідно штатного розкладу ШВСМ на утримання адміністрації та обслуговуючого персоналу школи витрачається приблизно 21% коштів від загального шкільного фонду.
Сьогодні Луганська ШВСМ не має власної спортивної бази і в цьому напрямку нічого не робиться. На оренду спортивних споруд в ШВСМ затрачено 34,932 тисячі грн.
Проте, директору ШВСМ Володимиру Слотвинському було доручено сконцентрувати зусилля саме на підготовці спортсменів вищих розрядів, які могли б гідно представляти Україну і Луганщину на міжнародних змаганням. За постановою колегії управління з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації керівництву Школи вищої спортивної майстерності доручено забезпечити максимально якісну підготовку учнів ШВСМ до комплексних заходів 2005-2008 років. Цього року на них чекають юнацькі ігри України, у 2006 році – молодіжні ігри України, у 2007 році – всеукраїнські та у 2008 році – Олімпійські ігри.
|