Зловживання підприємствами-монополістами своїм положенням залишається найбільш поширеним порушенням конкурентного законодавства в Луганській області.
За шість місяців Луганським обласним відділенням Антимонопольного комітету України виявлено і припинено 41 порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Загальний економічний ефект діяльності відділення склав більше 10,3 млн. гривень.
За інформацією Луганського обласного відділення Антимонопольного комітету України одними з самих злісних порушників є Бюро технічної інвентаризації міст і районів області, які наділені винятковим правом щодо реєстрації прав власності на нерухоме майно, представленням витягів з Реєстру прав власності на нерухоме майно і правом проведення технічної інвентаризації. Тільки цього року за порушення законодавства притягнуто до відповідальності Луганське ГКП БТІ і РБТІ Сватового.
Порушення антимонопольного законодавства встановлено також на ОКП «Компанія «Луганськвода і ВАТ «Луганськгаз». На першому виявлене неправомірне стягування із споживачів плати за друге опломбування водомірних вузлів. На другому - монопольно високі ціни на роботи, пов'язані з обслуговуванням і ремонтом газопровідних мереж житлових будинків, громадських будівель, підприємств побутового і комунального призначення.
На ринку надання ритуальних послуг порушення виявлені в діяльності Первомайського КПП, яке перешкоджало вступу на цей ринок інших підприємців.
Також зафіксовані порушення конкурентного законодавства на ринках надання послуг з перереєстрації права власності на іменні цінні папери, виробництва і реалізації мінеральної питної води, охоронних послуг, друкарських видань.
Відділення Антимонопольного комітету веде боротьбу з втручанням в конкурентні відносини органів влади, які своїми рішеннями перешкоджають здоровій конкуренції, встановлюють окремим учасникам ринку пільгові умови, заборони або обмеження. Така активність помічена на ринку надання послуг з перевезення пасажирів і багажу громадським транспортом у Брянці, Луганську, Кремінній, Перевальську та ряді інших міст.
Під постійним контролем відділення знаходяться і такі соціально значущі ринки як реалізація світлих нафтопродуктів, хлібобулочних виробів, круп, цукру, яєць, м'ясомолочної продукції. Вони є високо конкурентними, і їх учасники мають право самостійно визначати ціну на свої товари. Обласне відділення АМКУ регулярно проводить профілактичні роботи з метою не допустити змови власників по фіксації цін, розподілу територій діяльності, споживачів, джерел постачання тощо.
|