Сьогодні відбулося позачергове засідання колегії облдержадміністрації на тему „Про підсумки реалізації в області державної політики зайнятості населення та створення нових робочих місць і завдання щодо вдосконалення цієї роботи”. Вів колегію заступник губернатора Зіновій Гузар, доповідали Валерій Альтерман – віце-президент ДК „Луганськлугінвест”, Наталія Татаренко - заступник директора Луганського обласного центра зайнятості, Елеонора Поліщук - заступник начальника Головного управління труда й соціального захисту населення.
Перед присутніми питання було поставлене жорстко: „Куди були витрачені державні кошти? Скільки в області створено нових робочих місць? Які були розглянуті найбільш приоритетні галузі для цього?”. На початку колегії Зіновій Гузар відмітив, що має намір розібратися з цим питанням та визначити, що було зроблено за ці роки компанією „Луганськлугінвест”. Він зазначив, що керівництво компанії не правильно розставляє пріоритети, бо перед початком будь-якої справи потрібно досконало вивчити ситуацію, а потім вже робити логічні висновки.
За словами віце-президента ДК „Луганськлугінвест” Валерія Альтермана, протягом двох років з держбюджету надійшло 70 млн. грн. Завдяки цим коштам було створено лише 832 нових робочих місць з розрахунку 74,5 тис. грн. на одне місце в легкій промисловості.
На цю статистику дав відповідь радник голови облдержадміністрації Віктор Івкін: „Якщо зробити математичні висновки, то виникає багато питань, одне з них – скільки ж коштує таке місце й чи взагалі області потрібні такі коштовні робочі місця? Друге питання, чи піде шахтар працювати на підприємство легкої промисловості? Чи буде він шити одяг? Мені здається, що людина, яка заробляла близько 800-900, а то й більше гривень, не буде влаштовуватися на фабрику, де середня заробітна плата становить 320 грн.” Також Віктор Івкін наголосив на тому, що Луганщині потрібні люди, які б працювали на піщаних кар’єрах. За його словами, обладнання для роботи одного з кар’єрів коштує близько 10 тис. грн. „Сьогодні, матеріал який добувають в таких місцях продають за кордон за безцінь, - підкреслив радник. - В свою чергу в інших державах цей піщаник оброблюють, а потім продають по 20 доларів за квадрат. Так про що ми кажемо? Коли будемо починати мислити логічно?”. Риторичне запитання, але воно потребує відповіді...
Дійсно, невже потрібно створювати робочі місця в легкій промисловості, коли Луганські області потрібні механізатори, зарплата яких більше 700 грн., комбайнери, які можуть отримувати під час жнив по 300 грн. на добу, коли стоїть питання розширення Алчевського металургійного комбінату, а це - створено 500 нових робочих місць. До речі, навіть начальник управління МВС України в Луганській області Олександр Бобилєв, який був присутній на колегії, заявив, що сьогодні управлінню для роботи потрібні кваліфіковані кадри. Більш того, останнім часом лише для офіцерського складу було створено 200 нових робочих місць й таких великих коштів, тим паче державних, не було залучено.
У своєму висновку Зіновій Гузар зазначив, що це не остання розмова. За його словами, потрібно вивчити обстановку в області й чітко з’ясувати, які робочі місця є найбільш пріоритетними для регіону. „Без логічного ставлення до цієї праці, ми, нажаль, маємо те, що маємо”, - підкреслив заступник губернатора. Також він наголосив на тому, що в цілях запобігання такого ганебного ставлення до державних коштів, потрібно переглянути кадрові питання.
|