03 серпня 2005,10:05
Сімейна медицина: розвиток, становлення, проблеми

Проблема становлення сімейної медицини на Луганщині є пріоритетним напрямком в розвитку медицини. Про це заявила начальник управління охорони здоров’я Луганської облдержадміністрації Ірина Комаревцева. За її словами, за перше півріччя поточного року в області на сімейну медицину запроваджено 40 лікувально-профілактичних закладів, організовано 43 ділянки сімейної медицини, на яких працює 41 лікар, 88 середніх медичних працівників.

У 2005 році відкрито амбулаторію сімейної медицини в м.Красний Луч та одну ділянку сімейної практики – сімейної медицини у Красно донському районі, але цього дуже замало. Фактично потреба у фахівцях складає 1702 лікаря. Крім того, існує дефіцит сімейних лікарів – 585 чол.

На сьогодні перепідготовлено за програмою „сімейна медицина” 108 лікарів (дільничні терапевти, педіатри, підліткові лікарі). План перепідготовки лікарів на 2005 рік складає 115 чоловік. На базі Луганського медичного університету - 70, Харківської медичної академії післядипломної освіти – 45. Зараз перепідготовку проходять 79 лікарів.

Серед проблемних питань найактуальнішими для охорони здоров’я регіону є:
1. реформування й оптимізація мережі охорони здоров’я на принципах сімейної страхової медицини;
2. проведення ефективної кадрової політики з формуванням резерву на керівні посади;
3. поліпшення матеріально-технічної бази лікувальних закладів;
4. запровадження інноваційних технологій і передових наукових розробок у діяльність медичних закладів;
5. посилення спільної діяльності з суспільними медичними і немедичними формуваннями при рішенні актуальних проблем вдосконалення медичної допомоги.