„Луганський військовий ліцей завжди буде під увагою обласної влади”, - заявив заступник голови Луганської облдержадміністрації Зиновій Гузар сьогодні під час відвідання цього закладу. Він привітав зі вступом до ліцею 120 нових ліцеїстів, які цього року здали вступні іспити. Головною ж причиною приїзду Зиновія Гузара до ліцею стало його бажання зустрітися з двома своїми „хресниками” – випускниками цього закладу, хлопцями-сиротами, які цього року за допомогою заступника луганського губернатора стали курсантами Львівського інституту ім. Петра Сагайдачного Львівського Національного університету „Львівська політехніка”.
Хлопці поділилися своїми враженнями від одного з найстаріших військових учбових закладів в Україні, від Львова та розповіли, що здавали іспити як і усі інші абітурієнти на загальних умовах та за їх результатами війшли у першу рейтингову двадцятку. Подолавши конкурс 7 чоловік на місце, вони стали курсантами одного з найпрестижніших – автомобільного факультету. Після закінчення „Львівської політехніки” вони отримають подвійну спеціальність, завдяки чому зможуть обирати: чи служити далі в українській армії, чи працювати за цивільним фахом інженера з експлуатації автомобільного транспорту. Протягом навчання у Львові хлопці матимуть повне державне забезпечення, що дуже важливо для дітей-сиріт.
„Нам не соромно буде за наших луганських хлопців”, - підтвердив високий рівень їх учбової на професійної підготовки начальник Луганського військового ліцею ім.Героїв Молодої Гвардії Валерій Ємбаков. Він розповів, що кожного року до ліцею вступають понад 120-ти 14-річних хлопців, які потім обирають військові вузи. Цього року зі 199 випускників брали іспити 88 та поступили 86 юнаків. В основному – у Харківський університет повітряних сил.
При цьому кожен рік ліцеїстами становляться десь 8 хлопців-сиріт. Цього року ліцей прийняв до своїх лав вихованців інтернат них закладів з Новопськовського району, Брянки, Сєверодонецька, Ровеньків, Суходольска, Щастя та Луганська. „По суті, ми даємо цім дітям впевненість в тому, що їх майбутнє буде добрим”, - вважає Валерій Ємбаков. Луганському військовому ліцею вже 12 років, він випустив понад 1,5 тисячі курсантів. За весь цей час кожен юнак-сирота, що побажав продовжити військову освіту після ліцею, був прийнятий до обраного вузу.
„Військові учбові заклади – одна з можливих ланок у програмі соціальної допомоги дітям-сиротам”, - вважає Зиновій Гузар. За його словами, після школи діти не повинні бути покинутими сам на сам із дорослим життям. Їм необхідна підтримка у працевлаштуванні чи у продовженні навчання. „В цьому полягає завдання держави відносно дітей, в яких немає батьків, і обласної адміністрації як представника державної влади тут, на Луганщині”, - підкреслив Зиновій Гузар. Заступник Губернатора вважає за необхідне зробити постійно діючою програму соціальної допомоги дітям-сиротам, які закінчують школу. І як елемент її – щороку поставляти нових курсантів з числа луганських ліцеїстів до „Львівської політехніки”.
Під час зустрічі з батьками, чиї діти щойно поступили до ліцею, Зиновій Гузар підкреслив, що їх сини потрапили у надійні руки: військова дисципліна зробить з них дорослих та самостійних юнаків і допоможе підтягнути загальноосвітні знання. Він також підкреслив, що професія військового в Україні здебільше стає престижнішою: за два роки заробітна плата вояків виросла втричі, більшість з них мають можливість під час служби по декілька разів побувати за кордоном. „Вважаю що через декілька років ви будете пишатися тим, що ваш син обрав професію вояка”, - зауважив заступник губернатора.
|