08 серпня 2005,16:12
Більше 18 млн. грн. заборгованості по зарплаті стягнуто з підприємств області за судовими рішеннями з початку року.

За даними Луганського обласного управління юстиції, за І півріччя поточного року за рішеннями судів державні виконавці стягнули 18 млн. 121 тис. 139 грн. заборгованості по заробітній платі та інших виплат, пов’язаних з трудовими правовідносинами. За цей період Державна виконавча служба завершила понад 11,5 виконавчих документів, тобто більше половини від тих, що поступили на виконання.
Всього на початок липня у ДВС на примусовому виконанні перебувало 22 тис. 701 документ про стягнення заборгованості із заробітної плати на загальну суму 33 млн. 150 тис. 177 грн. найбільша кількість судових рішень стосувалася боргів перед робітниками на державних підприємствах та підприємствах вугільної галузі. Відповідно й більшість завершених виконавчих впроваджень цього року припадає на вугільні підприємства. Це 73% від усіх виконаних справ. На користь працівників аграрного сектору з 703 виконавчих впроваджень на сьогодні завершено 291. Завдяки цьому селянам повернено 585 тис. 381 грн. боргів із зарплати.
Крім того, державними виконавцями Луганської області направлено 74 подання до органів прокуратури про притягнення до кримінальної відповідальності керівників підприємств-боржників. Підставою для цього слугувала наявність ознак умисної невиплати ними зарплати своїм працівникам. Так, за ініціативою ДВС порушені кримінальні справи за невиконання судових рішень про стягнення заборгованості із заробітної плати відносно керівників ТОВ АПФ „Темп” Слов’яносербського району та ТОВ „ПМК-246” В Луганську.
Стягнення заборгованості по заробітній платі знаходиться серед пріоритетів роботи територіальних відділів ДВС. Працівникам служби дано доручення активізувати роботу щодо стягнення таких боргів та не нехтувати поданнями про притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які винні у невиконанні судових рішень.
Проте, з 1 січня поточного року до служби на виконання надійшло 6 тис. 900 документів, тобто третина від усієї кількості. Це свідчить про зростання юридичної грамотності населення. Люди все частіше наважуються відстоювати свої законні права через судочинну систему, а не шляхом проведення акцій протесту.