Близько 40 інвалідів-колясочників приїхали сьогодні в Стаханов з 11 регіонів Луганщини, а також з Донецька, Харкова і Дніпропетровська, щоб взяти участь в спартакіаді інвалідів праці «Повір у себе». Місто Стаханов для її проведення було вибрано невипадково. Минулого року за ініціативою інвалідів-гірників було вирішено присвятити ці змагання 70-річчю стаханівського руху, яке відзначається в поточному році.
Учасники спартакіади змагалися в перегонах на інвалідних колясках, киданні м’яча в баскетбольну корзину, дартсі, настільному тенісі, шахах і шашках. Але в таких змаганнях просте людське спілкування набагато важливіше досягнутих спортивних результатів.
«Інвалідами учасників сьогоднішніх змагань не хочеться називати», - заявив в інтерв’ю журналістам в.о. голови Луганської облдержадміністрації Зиновій Гузар. - Це змагання сильних і здорових духом людей з особливими потребами. І влада оцінюється по тому, як вона забезпечує їх потреби». Це і устаткування публічних місць спеціальними пандусами і іншими пристосуваннями для інвалідів, і медичне обслуговування, і санаторно-реабілітаційне оздоровлення. Крім того, за словами голови оргкомітету спартакіади, начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань України Віталія Скупинського, за останні 4 роки Фондом виплачено 714 млн. грн. Близько 65 тисяч регресників, з яких майже 18 тисяч інваліди праці, вчасно одержують фінансову, медичну, соціально-побутову допомогу. Це допомагає їм бути більш активними учасниками життя нашого суспільства. В повсякденному житті ці люди обмежені в пересуванні, багато хто закривається в чотирьох стінах і місяцями не вибираються навіть на вулицю. «Такі заходи як ця спартакіада - рідкісна можливість поспілкуватися, проявити себе, показати, на що ти здатний і подати приклад іншим інвалідам», - вважає Зиновій Гузар. Він також відзначив, що минулого року в Афінах на Параолімпійськіх іграх спортсмени-інваліди Луганщини завоювали 5 золотих і 1 срібну медаль.
За словами начальника управління охорони здоров'я облдержадміністрації Ірини Комаревцевої, спартакіада – один з методів соціальної реабілітації для інвалідів і спосіб ще раз привернути увагу до проблем побуту інвалідів. «ці люди духовно абсолютно повноцінні, але більше за інших мають проблеми медичного плану», - вважає вона. Ірина Комаревцева упевнена, що обласна медицина ще недостатньо робить для реабілітації інвалідів. «У нас є обласна лікарня для «чорнобильців» і госпіталь для ветеранів і інвалідів війни, але в жодній лікарні немає спеціалізованих відділень з підтримки хворих-спинальників», - відзначила вона. Разом з тим Ірина Комаревцева повідомила, що Луганська облдержадміністрація має намір створити обласний Центр реабілітації для хворих із спинальними захворюваннями на базі санаторію «Озерний» в Кремінському районі. В самому ж Стаханові планується організувати реабілітаційно-діагностичний центр для інвалідів в приміщенні колишнього кардіодиспансера.
Спартакіада для людей з обмеженими фізичними можливостями проводиться в Луганській області удруге. Вперше вона відбулася в 2003 році і була присвячена 65-річчю утворення Луганської області. Планується, що ці змагання стануть щорічними.
|