18 серпня 2005,14:42
В області здійснюються певні заходи щодо запобігання бездоглядності серед дітей.

Службою у справах неповнолітніх облдержадміністрації проаналізовано стан діяльності притулків для неповнолітніх щодо запобігання бездоглядності серед дітей, їх соціального захисту. Протягом І півріччя поточного року в зазначених закладах утримувалось 1 тис. 195 неповнолітніх, що на 23,1% менше аналогічного періоду минулого року.
98,2% або 1174 вихованців притулків – мешканці Луганської області, з них 991 – міські, 183 – сільські жителі, 1052 – у віці 7 років і старше, 297 дітей – мали початкову загальну освіту, 647 – базову загальну середню освіту, 31 дитина не навчалася взагалі, 56 дітей – не навчалися більше року. За соціальною характеристикою 46,3% неповнолітніх мали повну сім’ю, 31,2% - склали діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, а також які перебували під опікою або піклуванням.
Прийнятими заходами 523 дитини повернено в сім’ю батьків, опікунів, 144 – до загальноосвітніх навчальних закладів, 168 – влаштовано в школи-інтернати та дитячі будинки, 50 – під опіку та піклування, 970 – вихованців отримали медичну допомогу, 1178 – речову, 172 – улаштовано до оздоровчих таборів та санаторіїв.
З метою усунення причин та умов, які сприяли бездоглядності неповнолітніх, за клопотаннями притулків для неповнолітніх 75 осіб позбавлено батьківських прав, 103 – притягнуто до адміністративної, 4 – до кримінальної відповідальності.
Встановлено співпрацю служб у справах неповнолітніх, притулків області з міжнародними фондами, громадськими організаціями, релігійними структурами. На цей час в області реалізуються 5 проектів і грантів, а саме: “Право на життя” за підтримкою Посольства США в Україні передбачає надання первинної допомоги безпритульним дітям і дітям-сиротам, “Право знати – знати право” за підтримкою Посольства Фінляндії в Україні – формування правової обізнаності та свідомості вихованців шкіл-інтернатів і притулків для неповнолітніх, “Центр громадського правозахисту для неповнолітніх” за підтримкою Посольства Нідерландів в Україні – створення виїзного мобільного консультаційного пункту щодо надання допомоги дітям віддалений сільських районів області, “SOS! Дитина у небезпеці” за підтримкою громадської організації Королівства Нідерландів в Україні “Kerkinactie” – створення та функціонування центру психолого-педагогічної реабілітації дітей, які зазнали насильство (м.Луганськ).
Упродовж цього року встановлено тісний зв’язок між товариством німецько-української дружби (Німеччина м.Лаге) та Стаханівським притулком для неповнолітніх.