Напередодні голова Луганської облдержадміністрації Олексій Данілов зустрівся з представниками датської компанії „FLSmidth” – директором по продажу в Росії та країнах СНД Рикардом Еймертом, керівником фірми Сореном Іверсеном, фінансовим менеджером Тіною Бремгольм Кокфельт. В ході зустрічі для гостей відбулася презентація Луганської області, представлені програми, які реалізуються на її території, а, головне, обговорені шляхи щодо подальшого розвитку співробітництва в напрямку будівництва на території області цементного заводу. Зараз на цьому етапі йде проведення хімічних аналізів зразків корисних копалин, придатних до цементного виробництва, розробляються технічні пропозиції. Після чого буде складено і узгоджено техпроект. Як зазначив Рикард Еймерт, цей проект є одним з головних та масштабних не тільки в Україні, але й в країнах СНД. „Обласна влада зацікавлена в будівництві цементного заводу, тому що це дозволить вирішити соціальні питання, а саме створити нові робочі місця, підвищити рівень життя населення, покращити інфраструктуру в цілому”, - підкреслив Олексій Данілов.
Розвиток будівельної галузі, разом з розвитком промислового і агропромислового комплексу, є на сьогодні пріоритетним напрямком у сфері стратегічного розвитку області. За прогнозами Держбуду України, об’єм житлового будівництва в Україні в 2005-2006 році може зрости в два рази. Підвищення попиту на цемент створило сприятливі умови для підвищення ціни на нього. Так, вартість цементу в 2004 році зросла на 10-15% в порівнянні з попереднім роком. За прогнозами експертів, вартість на цементну продукцію найближчим часом буде також неухильно підвищуватися.
Тому Луганська облдержадміністрація, враховуючи наявність в області власної дешевої цементної сировини, палива, шлаку, а також мінімальних транспортних витрат на доставку сировини і палива, вважає доцільним будівництво власного цементного виробництва на території області. Орієнтовно потужність заводу становитимете близько 1,5 млн. тонн цементу в рік. Об’єм інвестицій, необхідних для будівництва цементного заводу з сучасними екологічно чистими технологіями, складає 100-130 млн. євро.
|