Ситуацію, що склалася навколо "Об'єднання Азот", сьогодні прокоментував голова Луганської облдержадміністрації Олексій Данілов. Він наголосив на тому, що в грудні минулого року напередодні третього туру виборів „у держави було поцуплено 60% власності підприємства”. Яким чином все це відбувалося? За словами голови облдержадміністрації, велике потужне підприємство було доведено до стану штучного банкрутства, а навколо „Азоту” почали відбувалися дивні речі. Як зазначив Олексій Данілов, одночасно з цією процедурою йшло засідання комісії, яка мала визначити, що для подальшого розвитку підприємства потрібно залучити інвестора й обов’язково залишити на „Азот” вплив держави. „50 відсотків плюс 1 акція повинні були залишитися у власності держави, решта – у інвестора, - підкреслив голова облдержадміністрації. - Так було визначено, але далі з'являється лист з пропозицією від особи, в якому йдеться про те, щоб за державою було залишено лише 40 відсотків”. На цьому листі, за словами Олексія Данілова, з'являється підпис екс-президента України Леоніда Кучми. Після цього, за словам голови адміністрації, 24 грудня 2004 року документи терміново проходять оформлення у фонді держмайна й в цей же день Сєверодонецька міська рада реєструє ЗАО”.
„Держава не отримала жодної копійки від приватизації, - зазначив Олексій Данілов. - При цьому втратила 60 відсотків підприємства. Згідно з чинним законодавством, реєстрація ЗАО була поза законом України”. Також голова Луганської облдержадміністрації підкреслив, що мав розмову з конгресменами зі США, яким запропонував наприкінці жовтня цього року зустрітися з ними й довести позицію з приводу „Об'єднання Азот”, але на цьому контакти зникли.
За словами Олексія Данілова, сьогодні підприємство працює, відвантаження продукції відбувається без перешкод, завод буде працювати.
|