Під час колегії начальник Головного управління економіки обласної державної адміністрації Альберт Зінченко дав чітке пояснення тим проблемам, що стримують соціально-економічний розвиток області . Він зазначив, що облдержадміністрацією по кожному місту та району вже сформовано переліки підприємств і господарських товариств у чотирьох розрізах: прибуткових; збиткових; таких, що перебувають в стадії банкрутства; тих, що ліквідуються.
„Нам потрібно впровадити механізм дійового контролю за виконанням фінансових планів підприємств, за ефективним використанням державних основних фондів, - підкреслив Альберт Зінченко. - Активізувати роботу із збитковими підприємствами”. Крім цього, за його словами необхідно посилити контроль за виконанням графіків погашення заборгованості із заробітної плати, передбачити притягнення до відповідальності за невиконання поставлених завдань. Також потрібно розглянути можливість забезпечення першочергової передачі соціальної сфери проблемних підприємств до комунальної власності.
Серед проблем, які необхідно вирішити, вагоме значення надається розробленню програми інвестиційної діяльності Луганської області на 2005-2006 роки; активізувати роботу з розгляду на сесії обласної ради Комплексної програми розвитку та підтримки малого підприємництва на 2005-2007 роки та Комплексної соціальної програми профілактики злочинності та правового захисту громадян області на 2005 рік. Також йшла мова про активізацію роботи щодо фінансового оздоровлення підприємств житлово-комунального господарства, виплати поточної заробітної плати та погашення заборгованості по ній, довести рівень розрахунків за житлово-комунальні послуги та спожиті енергоносії до 100 відсотків.
„Рекомендувати органам місцевого самоврядування Луганської області передбачити кошти в місцевих бюджетах на компенсацію тарифної різниці між тарифами для підприємств та тарифами для населення підприємствам житлово-комунального господарства, - підкреслив Альберт Зінченко. - Підготувати пропозиції Міністерству економіки України, Міністерству фінансів України та Держжитлкомунгоспу України щодо вирішення питань фінансування з державного бюджету Програми реформування та розвитку водопровідно-каналізаційного господарства області на 2004-2006 роки і період до 2010 року – наша задача”.
|