Розвиток фармацевтичного виробництва має досить велике значення для забезпечення населення більш дешевими лікарськими засобами від вітчизняних виробників. Фармацевтичне виробництво Луганської області представлено п’ятьма підприємствами. З них виділяються два підприємства основного кола: ВАТ “Луганський хіміко-фармацевтичний завод” та фармацевтична фабрика Луганського обласного комунального виробничого підприємства “Фармація” - основні виробники лікарських засобів в області.
Фармацевтичне виробництво, яке займає досить незначну питому вагу в загальному обсязі реалізованої продукції області – 0,1%, має, наряду з іншими галузями промисловості, важливе соціально-економічне значення. За даними Головного управління статистики в Луганській області, за І півріччя поточного року обсяг реалізованої продукції в хімічному виробництві склав 1260,5 млн. грн., з якої на 15,5 млн. грн. - відвантажено продукції фармацевтичних виробництв.
Протягом 3 років фармацевтичні підприємства поступово нарощують обсяги промислового виробництва. У 2004 році приріст виробництва до 2003 року склав 4,7%. У поточному році тенденція нарощування виробництва продовжується. За першу половину поточного року приріст виробництва до відповідного періоду минулого року склав 12,1%. Виробництво лікарських препаратів зросло з 947,8 тонн у 2003 році до 1 тис. 133,3 тонн у 2004 році. За січень-червень поточного року на підприємствах фармацевтичного виробництва вироблено 584,6 тонн лікарських препаратів, що на 12,7% більше відповідного періоду попереднього року.
Луганське обласне комунальне виробниче підприємство “Фармація” знаходить спроможність зберігати свою мережу аптечних закладів, в тому числі і в самих неперспективних районах області. За січень-червень 2005 року роздрібний товарообіг ЛОКВП “Фармація” проти відповідного періоду минулого року збільшився на 17%. В роздрібному товарообігу торгової мережі області у І півріччі 2005 року частка товарообігу ЛОКВП “Фармація” становила 8%, порівняно з минулим роком вона не змінилась.
Обсяг продажу медикаментів населенню аптеками цього підприємства за 6 місяців поточного року збільшився проти минулого року на 22,9%, їх частка в обсязі області склала 61,3%. У 2,5 рази збільшився продаж перев’язочних матеріалів та предметів догляду за хворими, їх питома вага в обсязі області – 57,5%.
|