20 вересня заступник голови облдержадміністрації Олег Тітамир та заступник голови облради Валерій Голенко провели нараду, на якій розглянуто проект програми "Питна вода Луганщини 2006-2020рр.". У нараді взяли участь представники Держжитлокомунгоспу України, депутати облради, голови постійних комісій облради, міські голови, начальники управлінь облдержадміністрації, керівники обласних підприємств та організацій.
„Програма "Питна вода Луганщини" є складовою частиною державної програми "Питна вода України", її реалізація дозволить вирішити стратегічно важливу задачу для Луганської області - поліпшити водопостачання населених пунктів Луганської області та забезпечити людей якісною водою”, - зазначив Олег Тітамир. За його словами, програма передбачає оздоровлення річки Сіверський Донець, будівництво та реконструкцію інженерних мереж, проведення переоцінки водних запасів області та навчання фахівців галузі житлово-комунального господарства. Планується здійснити заходи щодо охорони і впорядкування санітарних зон водозаборів, припиненню негативного впливу сільськогосподарських об’єктів, що забруднюють води. Буде проведена переоцінка водних запасів області, у тому числі водозаборів, які експлуатуються 50-70 років, моніторинг стану водних об’єктів.
У рамках програми планується побудувати у 7-ми шахтарських містах Луганщини заводи з очищення підземних вод закритих шахт, що дозволить подавати населенню воду гарантованої якості у достатньому обсязі і ліквідувати проблему підтоплень довколишніх територій шахтарських міст. Так, перша установка по очищенню води методом зворотного осмосу вже функціонує на закритій шахті «Брянковська» і очищає 1 куб.м. води в годину. Надалі потужності зростуть до 400 куб.м. Пілотна установка працює під строгим наглядом з боку обласної санітарно-епідеміологічної станції.
Як зазначив начальник управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Віктор Андрєєв, в поточному році на реанімацію інженерних мереж водопостачання з державного бюджету виділено 9,1 млн. грн., у тому числі 2,6 млн. грн. на розвиток і 6,5 млн. грн. на попередження аварійних ситуацій на інженерних мережах. На розробку техніко-економічного обгрунтовування будівництва на підприємствах вугільної галузі споруд для очищення і опріснення шахтної води в цілях забезпечення питного водопостачання обласною радою в поточному році виділено 140 тис. грн. Взагалі, за словами Віктора Андрєєва, на реалізацію програми необхідно 967 млн. грн., які планується отримати за рахунок бюджетних коштів, коштів підприємств, фонду охорони навколишнього середовища, кредитів банків та інвестицій.
|