Головою Луганської облдержадміністрації підписано розпорядження „Про стан дотримання законодавства України щодо охорони життя та здоров’я новонароджених”. За розпорядженням Олексія Данілова райдержадміністрації мають протягом місяця розробити та затвердити заходи щодо поліпшення стану справ з охорони життя й здоров’я новонароджених. Теж саме рекомендовано виконкомам міських рад. Управлінню у справах молоді та спорту облдержадміністрації забезпечити координацію діяльності служб у справах неповнолітніх, центрів соціальних служб для молоді, служби дільничних інспекторів міліції, кримінальної міліції у справах неповнолітніх, органів опіки і піклування з питань попередження насильства стосовно дітей. Начальнику управління охорони здоров’я облдержадміністрації доручено забезпечити дійовий контроль за дотриманням у лікувально-профілактичних закладах і медичних установах законодавства України щодо охорони життя та здоров’я новонароджених і своєчасним направленням дітей, залишених без батьківського піклування, до будинків дитини.
Як зазначено в розпорядженні, вже проведено перевірки достовірності статистичної звітності в лікувальних закладах міст та районів області. За встановленими порушеннями звільнено ряд посадових осіб. Крім цього, проведено позачергову атестацію 17 лікарів акушер-гінекологів, педіатрів, неонатологів, які мали суттєві недоліки в роботі, двох лікарів звільнено у зв'язку з невідповідністю займаній посаді.
Досить поширеними залишаються в області випадки, коли батьки відмовляються від своїх дітей при народженні та покидають їх напризволяще. Так, кількість дітей, позбавлених батьківського піклування віком до 3 років, в області збільшилася із 107 у 2000 році до 207 у 2004 році. На 1 серпня 2005 року в обласних будинках дитини області перебуває 183 дитини.
Управління охорони здоров’я облдержадміністрації спільно з Головним управлінням освіти і науки облдержадміністрації здійснювали перевірки виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 28.08.2003 № 1377 "Про затвердження порядку ведення обліку дітей, які можуть бути усиновлені, осіб, які бажають усиновити дитину, та здійснення нагляду за дотриманням прав дітей після усиновлення". У ході перевірок виявлено, що відповідальні фахівці дитячих лікувальних закладів у цілому дотримуються строків повідомлення органів опіки та піклування про дітей, яких покинули або від яких відмовилися батьки. Проте мали місце факти несвоєчасного повідомлення медичними працівниками про наявність дітей, залишених без батьківської опіки до органів опіки та піклування (у м. Красному Лучі, м. Краснодоні, м. Первомайську). Відповідальних осіб притягнуто до адміністративної відповідальності та позачергово проатестовано на відповідність займаним посадам.
Не завжди оперативно вирішуються питання розшуку батьків, які залишили дітей у лікувально-профілактичних закладах, та позбавлення їх батьківських прав у випадках порушення прав дитини.
Протягом останніх п’яти років Урядом України прийнято низку нормативно-правових актів, спрямованих на вирішення питань, що важливі для створення здорової сім’ї, народження здорової дитини. Кожен із цих документів забезпечує підґрунтя для вирішення низки надзвичайно болючих і важливих проблем охорони здоров’я матері та дитини. Це потребує суттєвих моральних зусиль суспільства, активних дій закладів охорони здоров’я, сприяння органів місцевої виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, спрямованих на чітке дотримання законодавства з метою охорони життя та здоров’я дітей.
|