05 жовтня 2005,16:24
До 2010 року лісонасадження мають складати 20 % всієї території Луганщини.

Довести лісистість області за період 2006 – 2010 років до 20 відсотків та врахувати цей показник при підготовці програми розвитку земельних відносин у Луганській області на 2006 – 2010 роки. - до такого рішення дійшли учасники колегії луганського обласного головного управління земельних ресурсів, яке відбулося сьогодні в Алчевську. Під час обговорення перспективи створення зелених зон навколо великих промислових міст Луганської області, було зазначено, що приоритетними напрямками органів земельних ресурсів є виконання постанови Кабінету Міністрів України „Про затвердження Державної програми „Ліси України” на 2002 – 2015 роки” та розпорядження голови Луганської обласної державної адміністрації „Про створення нових лісів, зелених зон і лісопарків області”. За мету ставиться досягнення оптимальних показників лісистості території регіону, що сприятиме підтриманню екологічної рівноваги на його території.
Нинішню екологічну ситуацію в Луганській області можна охарактеризувати як дуже складну, що формувалась протягом тривалого періоду через нехтування об’єктивними законами розвитку і відтворення її природно-ресурсного комплексу. Фахівці констатують значну деградацію довкілля, надмірне забруднення поверхневих і підземних вод, атмосферного повітря і земель, нагромадження в дуже великих кількостях шкідливих, у тому числі токсичних, відходів виробництва. За валовими викидами забруднюючих речовин в атмосферу Луганська область посідає 3 місце в Україні після Донецької та Дніпропетровської області (близько 12% від загальних викидів).Крім того, на вугільних підприємствах заходи з рекультивації, гасіння та озеленення породних відвалів, як і в попередні роки практично не виконуються.
В умовах несприятливої екологічної ситуації, що склалась дуже важливою проблемою є створення лісових насаджень і особливо – навколо великих промислових міст нашої області.
За останні 10 років лісистість області знизилась з 11.5 до 10,7%. Аналіз даних по приживлюваності лісових культур, які створюються лісомисливськими підприємствами свідчить, що щороку по області гине та списується у середньому 43% культур від створених. За останні 4 роки в держлісфонді посаджено 11513 га лісових культур, в т.ч. дубових-1623 га, з них списано всього – 4918 га, в т.ч. дуба – 354 га. Таким чином безрезультатно витрачено на лісокультурні роботи біля 5 млн. грн. бюджетних коштів і на відновлення зазначених культур необхідно додатково витратити ще 5 млн. грн.
„Майбутнє лісів Луганщини – це якість, ефективність та достатність лісокультурних робіт сьогодні. Вирощування лісу є одним із основних завдань як державних лісомисливських господарств так і органів земельних ресурсів”, - вважає начальник обласного головного управління земресурсів Петро Мілєхін. Тому за дорученням губернатора Олексія Данілова та за клопотанням міського голови міста Алчевська Миколи Кириченка обласним головним управлінням земельних ресурсів проводиться організаційна робота щодо створення зеленої зони навколо м.Алчевська.
Весною поточного року були підібрані площі та заліснені сосною кримською перші 40 га кам’янистих земель. Органами земельних ресурсів разом із фахівцями лісового господарства були обстежені та віднайдені 900 га тракторо-придатних земель щодо подальшого етапу озеленення.
За результатами виробничої наради, яка відбулась наприкінці серпня у голови Перевальської районної ради був виданий спільний наказ обласного головного управління земельних ресурсів та обласного управління лісового господарства, за Яким створена робоча група по вирішенню організаційних та практичних питань щодо створення зеленої зони навколо міста Алчевська.
Аналогічну роботу планується розпочати по інших крупних промислових містах області. Тому місцевим керівникам разом із структурними підрозділами обласного управління лісового господарства, управління екології та природних ресурсів запропоновано провести обстеження земель не придатних для сільськогосподарського виробництва, з метою їх передачі державним лісогосподарським підприємствам під заліснення та використати досвід роботи Алчевську.