10 жовтня 2005,14:49
З боку силових структур повинен бути більш принциповий підхід до боротьби з контрабандою. – Віктор Івкін.

Сьогодні заступник голови облдержадміністрації Віктор Івкін на прес-конференції повідомив, що у всіх прикордонних районах Луганщини на минулому тижні створено 8 мобільних груп. Задля більш оперативного реагування на факти контрабанди до їх складу увійшли прикордонники, представники УСБУ, підрозділи УМВС та прокуратури. Проте, незважаючи на постійний контроль та охорону кордону, в області зберігається активність по контрабандному пересуванню вантажів, зараз це переважно товари народного споживання (одяг, взуття осінньо-зимового сезону). Так, 8 жовтня в Марківському районі затримано 2 автомобілі „КРАЗ”, внаслідок проведених заходів вони вивели на базу, на якій знаходилось понад 100 тюків споживчих товарів.
Віктор Івкін підкреслив, що сьогодні не можна казати про вирішення всіх питань, пов’язаних з контрабандою, однак нинішня ситуація на кордоні значно поліпшилась у порівнянні з періодом на початок поточного року, вона стала більш спокійною. За словами Віктора Івкіна, задля цього ведеться благоустрій, демаркація кордону, ротація, навчання прикордонних військ з метою підвищення ефективності несення служби. Одним з ефективних шляхів протидії контрабанді заступник голови облдержадміністрації бачить спрощення митного оформлення вантажів. Крім того, він вважає, що з боку силових структур повинен бути більш принциповий підхід до боротьби з контрабандою.
Цього ж дня в Луганську відбулась спільна прес-конференція заступника голови облдержадміністрації Віктора Івкіна та членів Координаційної робочої групи з протидії контрабанді за темою "Про підсумки реалізації в області Державної програми "Контрабанді – стоп!". За словами в.о. начальника спецпідрозділу УСБУ в Луганській області А.Шкурата, незаконне переміщення товарів через кордон України на територію Луганської області в основному припинено, залишились лише факти незаконних переміщень, що підпадають під адміністративне покарання. Основні зусилля силовиків зосереджені на кордоні в Свердловську, Краснодонському та Станично-Луганському районах, також увага приділяється північним районам області, де контрабандисти намагаються налагодити нові канали переміщення товарів. Як зазначив Віктор Івкін, щоб довести боротьбу з контрабандою до логічного завершення потрібна лише воля з боку представників силових відомств, а головне у боротьбі з контрабандою – це знищення її економічної бази.