Учасники Міжнародної науково-практичної конференції констатують, що подальший розвиток України як демократичної держави, її соціальна стабільність і економічна незалежність багато в чому визначаються розвитком власної паливно-енергетичної бази.
В даний час 2/3 світової потреби в енергії забезпечується за рахунок використання нафти й природного газу, запаси яких не перевищують 20% викопного палива. Інші 80% доводяться на вугілля. Враховуючи великі не заповнювані об'єми здобичі нафти й природного газу та зменшення їх світових запасів, які, за різними оцінками, вичерпаються через 40-45 років, вугілля, у найближчому майбутньому, гратиме ведучу роль в електроенергетиці та промисловості як замінник нафти й природного газу у виробництві тепла і як сировина для отримання рідкого палива та інших цінних хімічних продуктів.
У даний час найбільші транснаціональні корпорації при підтримці урядів своїх країн різко збільшили об'єми інвестування в розробку технологій отримання альтернативного моторного палива. В країнах Європейської Співдружності робляться екстрені кроки з організації виробництва бензину з поновлюваних біологічних джерел, зокрема рапсу, під вирощування якого виділяються великі площі сільськогосподарських угідь. Разом з цим в Європі, США й Китаї у великих промислових масштабах (в Китаї - 7 заводів, США - 2) були освоєні технології отримання бензину з вугілля.
В цій ситуації євроінтеграційна політика України може сприяти формуванню механізму сумісного ефективного використовування унікальних запасів українського вугілля, у першу чергу, для організації переробки його в рідке синтетичне моторне паливо з подальшим експортом до Європи.
Україна має геологічні запаси вугілля в об’ємі до 120 мільярдів тонн, тому розвиток його переробки не має альтернативи та є гарантом забезпечення енергетичної й економічної незалежності нашої країни.
Орієнтація України на використання переважно власних запасів вугілля із застосуванням сучасних технологій його переробки дозволить розв'язати ряд проблем. А саме забезпечити вітчизняну промисловість власними енергетичними та хімічними сировинними ресурсами, регулювати об’єми імпорту нафти й газу, максимально використовувати промисловий потенціал країни та її трудові ресурси, розв’язати економічні й соціальні проблеми, пов'язані із закриттям шахт, забезпечити економічне зростання та соціальну стабільність за рахунок пожвавлення виробництва, створення нових робочих місць, збільшення надходжень до бюджету. Це дозволить також забезпечити більш швидке входження України в світову спільноту, враховуючи зацікавленість інших країн в поставках рідкого синтетичного моторного палива в умовах зниження видобутку нафти і природного газу та постійного зростання світових цін на них.
Проте реалізація планів, які зроблять вплив на стратегію розвитку економіки і потребують ухвалення важливих економічних, політичних і фінансових рішень на рівні держави, без глибокого наукового аналізу не доцільна. Саме тому Луганська обласна державна адміністрація виступила ініціатором та організатором триденної Міжнародної науково-практичної інвестиційної конференції "Виробництво рідкого синтетичного моторного палива з вугілля Донбасу як складова енергетичної безпеки Європи", в якій взяли участь провідні науковці України та зарубіжжя.
|