Сьогодні в Луганську відбулось підсумкове пленарне засідання Міжнародної науково-практичної конференції "Виробництво рідкого синтетичного моторного палива з вугілля Донбасу як складова енергетичної безпеки Європи", на якому заслухано звіти керівників секцій та ухвалено рекомендації конференції.
За словами голови Луганської облдержадміністрації Олексія Данілова, проект виробництва рідкого синтетичного моторного палива з вугілля Донбасу може бути реалізований із залученням іноземного досвіду. „Зараз ми одержуємо стрічні комерційні пропозиції від американської, німецької сторін, польських компаній, дуже цікаві розробки російських вчених”, - зазначив голова облдержадміністрації на прес-конференції. До речі, ніхто з учасників конференції не висловив, що цей проект неможливий. За словами Олексія Данілова, на сьогодні є 15 варіантів підходу до його реалізації. „Для визначення цього питання треба створити міжвідомчу робочу групу під егідою РНБО, бо це є питання національної безпеки України", - зауважив голова облдержадміністрації. На його думку, проект неможливо реалізувати за бюджетні кошти, тому облдержадміністрація має намір виходити із пропозиціями щодо фінансування проекту на міжнародні інвестиційні форуми.
Спеціалісти вважають, що поява промислових об’єктів з виробництва бензину з вугілля практично не надасть згубної дії на навколишнє середовище. Як підкреслив Олексій Данілов, жодна крупна іноземна кампанія без проведення екологічного аудиту не займатиметься інвестиціями у виробництво.
Технологія виробництва моторного палива з вугілля дасть глобальний ефект і для Держкомрезерву. За словами заступника голови Держкомрезерву України Олега Надоши, в Держкомрезерві зберігається значний обсяг енергетичних запасів, утримання яких для держави виходить достатньо дорого. „Одна справа – зберігати рідкий продукт, інша справа – зберігати твердий, розуміючи, що він буде перероблений за замовленням держави у будь-який момент”, - виразив зацікавленість цим проектом Олег Надоша.
|