21 жовтня 2005,16:04
Підсумки економічного та соціального розвитку Луганської області за 9 місяців розглянуто на колегії облдержадміністрації.

Сьогодні заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Андрій Зюзь провів засідання колегії облдержадміністрації, на якому були підведені підсумки економічного та соціального розвитку Луганської області за 9 місяців 2005 року та розглянуті питання врегулювання тарифів на житлово-комунальні послуги. У колегії взяли участь заступники голови облдержадміністрації, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, міські голови та голови райдержадміністрацій, керівники провідних підприємств області. Зазначено, що вжиті облдержадміністрацією заходи по виведенню економіки з тіні вже приносять позитивні результати: збільшились надходженнях до бюджетів всіх рівнів, знижені кредиторська та дебіторська заборгованості. За 9 місяців 2005 року до Держбюджету з області надійшло 1,6 млрд. грн. податків, що на 44% більше показників відповідного періоду минулого року. Члени колегії звернулися з вимогою до керівників галузевих управлінь облдержадміністрації, міських голів та голів райдержадміністрацій відпрацювати заходи по збільшенню обсягів виробництва до кінця року, а також зобов’язали начальників управлінь охорони здоров’я, освіти та науки облдержадміністрації вжити необхідних заходів для отримання регіоном у повному обсязі коштів, передбачених на фінансування Державних програм в сферах освіти та охорони здоров’я.
Під час засідання колегії заступник голови облдержадміністрації Володимир Рисухін зазначив, що обласна влада зробила перший крок до корінної зміни ситуації у вугільній галузі Луганщини. За словами Володимира Рисухіна, з ініціативи керівництва облдержадміністрації розпочато широке обговорення питання застосування новітніх технологій виробництва моторного палива з вугілля, задля цього в Луганську проведена Міжнародна інвестиційна науково-практична конференція "Виробництво рідкого синтетичного моторного палива з вугілля Донецького басейну як складова енергетичної безпеки Європи". На думку заступника голови облдержадміністрації, вирішення стратегічної задачі – отримання рідкого палива з вугілля - дозволить розглядати вугілля як сировину для продукту з високою доданою вартістю, а також вирішити питання енергетичної безпеки та самозабезпеченості регіону. Крім цього, Володимир Рисухін вважає, що вугільним підприємствам потрібен ефективний власник. За його словами, приватизація дозволить сформувати ефективне використання коштів, що вкладаються у виробництво, інвестицій в новітні технології та внутрішньообласну кооперацію.