27 жовтня 2005,13:25
Облдержадміністрація має організувати спільну роботу органів влади, політичних сил та населення, щоб забезпечити чесність та прозорість майбутніх парламентських виборів. – Зіновій Гузар.

„Ми всі зацікавлені в чесності та прозорості проведення виборів у 2006 році, тому Луганська облдержадміністрація має організувати спільну роботу органів влади, політичних сил та самих людей в цьому напрямку”, – заявив 1-й заступник голови облдержадміністрації Зіновій Гузар. Він привітав керівників обласних осередків політичних партій на семінарі з підготовки місцевих організацій політпартій до виборів. В ньому взяли участь представники понад 40 партій. За словами Зіновія Гузара, основними складовими чесних виборів є знання нового виборчого законодавства всіма учасниками виборчого процесу, якомога повніше уточнення списків виборців по округах та принципова громадянська позиція самих людей, а також партій та влади.
Для цього органами виконавчої влади вже проведено немалу роботу. Створені регіональні робочі групи, які займаються підготовкою проведення виборів, зокрема, складання списків виборців, електронним забезпеченням, перекладом списків державною мовою, що обов’язково за новим Законом „Про вибори”. За словами Зіновія Гузара, між списками президентських виборів 2004 року і тими, що є зараз, існує різниця майже в 200 тисяч осіб. Тому з 1 листопада, як передбачає нове законодавство, розпочнеться робота з уточнення списків. Кожен громадянин має право самостійно звернутися на свою виборчу дільницю і з’ясувати, чи є його прізвище у списках і чи правильно воно занотовано. Разом з тим перший заступник губернатора звернувся до керівників політпартій з проханням залучити до цієї роботи більше активістів, щоб встигнути максимально точно відкоригувати списки виборців на території Луганської області.
В ході семінару фахівці з обласного управління юстиції ознайомили керівників обласних організацій політичних партій з нюансами нового виборчого законодавства. Вони дали роз’яснення щодо вимог реєстрації та легалізації місцевих партійних осередків, основних положень законодавства про вибори народних депутатів України та депутатів місцевих рад, відповіли на запитання учасників семінару. Було зазначено, що тепер членами політичних партій не можуть бути не тільки судді, працівники прокуратури, МВС, СБУ, військовослужбовці, а й працівники податкової служби. Якщо ж члени партії обіймають зазначені посади, то вони повинні зупинити своє членство в партії. Крім того, не допускається створення і діяльність партійних осередків в органах виконавчої та судової влади, місцевого самоврядування, військових формуваннях, а також на державних підприємствах, у навчальних закладах та інших держустановах і організаціях.